Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Galaxy s7 edge - Zbita szybka na ekranie

kaczor4011 22 May 2016 02:37 12171 5
    kaczor4011
    Level 15  
    Witam. Potrzebuje pomocy przy wymianie szkla. Niestety telefon spadl i mam piekne pajeczynki ekranie.... Dotyk jak i caly tel dziala. Czy wystarczy podgrzac szybke i ja poprostu odkleic i przykleic nowa czy trzeba rozbierac caly telefon ( jak jest na filmach na youtube ) aby sie dostac do szybki?
    Szybka ma w sobie digitalizer? ( po filmach widze ze chyba nie )
    Taka szybka wystarczy ?
    http://m.ebay.co.uk/itm/Original-Front-Glass-...msung-Galaxy-S7-Edge-/301959507920?nav=SEARCH
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    l_Suchy_l
    Level 20  
    kaczor4011 wrote:
    Czy wystarczy podgrzac szybke i ja poprostu odkleic i przykleic nowa

To nie jest takie proste jak ci się wydaje przyklejenie szybki bez ramki serwisowej jest bardzo trudne albo dasz za mało kleju i zostaną bąble powietrza albo za dużo i zalejesz wszystko dookoła (kamerka mikrofon itp.) jak klej wyjdzie poza szybkę to taśma dwustronna sie nie przyklei po obrysie.Wycięcie szybki to też ryzyko uszkodzenia LCD wycinasz drutem molibdenowym.Klej Loca utwardzasz promieniami UV.
    geryon
    Level 17  
    Bez urazu ale jeśli zadajesz takie pytania to nie bierz się za to bo szkoda telefonu a LCD dość drogie :) powinieneś najpierw wyjąć całe LCD odkleić od ramki do tego potrzebny podgrzewacz cierpliwość i kilka narzędzi, jak już wyjmiesz LCD to znowu go na podgrzewacz wyciąć szybę, do ramki, nałożyć klej LOCA i czekać aż się ładnie rozleje po LCD żeby nie wyszły jakieś bąble itp. potem pod lampę UV to w takim duuuużym skrócie :)
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Tak czy inaczej sam tego nie zrobisz, jedynie dobry serwis.
    kill_gil
    Level 9  
    Witam, a czy ktoś z was mógłby mi polecić jakiś serwis który podejmie się wymiany szybki w S7 edge? dzwonie pytam po okolicznych serwisach(Gliwice) i nie robi nikt wersji edge...
    może być z jakiejkolwiek części Polski- jak coś to wysyłką
    pozdrawiam
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Umieść stosowne ogłoszenie w dziale bazar a zapewne sporo firm się zgłosi.
    Zamykam.