Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharan 1,9 TDI AUY Automat , nie można odpalić. 2001r

keinam13 22 May 2016 08:54 1164 3
Relpol
    keinam13
    Level 10  
    Witam forumowiczów.
    Mam problem z odpaleniem w/w samochodu. Cała procedura uruchamiania normalnie kontrolki świeca jak zawsze. Samo uruchamianie zapłonu nic nie daje.
    Słychać przekaźnik jak załącza ale nie startuje przy powolnym cofaniu kluczka słychać jak przekaźnik się rozpina.Kontrolki nie przygaszają żadnej reakcji.
    Zrobiło mi się już to około 5 razy i zawsze po godzinie dwóch można było znowu uruchomić i 2-3 dni nic. Ale teraz już dzień nic.
    Może ktoś miał podobny przypadek albo podpowiedzcie co sprawdzić dokładnie.
    Wydaje mi się , ze to problem przekaźnika albo czujnika a może stacyjka.

Pozdrawiam
  • Relpol
    piotrekwoj1
    Level 40  
    Podepnij probówkę pod cienki przewód na rozruszniku i zobacz czy masz napięcie w czasie kręcenia. Jeżeli tak rozrusznik do naprawy, jeżeli nie trzeba szukać. Czujnik pedału hamulca sprawny? Obwód zabezpieczenia przed odpaleniem (tylko w automatach) sprawny, przekaźniki, bezpieczniki.
    keinam13
    Level 10  
    dziękuje bardzo za podpowiedz zaraz idę sprawdzać , może nie dam rady wszystkiego dziś ale będę informował.

Raz jeszcze dzięki.
    keinam13
    Level 10  
    Rozrusznik ok, pedał hamulca ok, bezpieczniki ok. Reszty na razie nie sprawdzałem ale samochód zapalił jakby nigdy nic. Wniosek jak postoi i ostygnie do zimnego pali jak się kręcę po mieście to w którymś momencie odmawia zastartowania i wtedy zostaje tak od 10 min do 14 godzin i pali ponownie ????
    We wtorek kolega podłączy v a g zobaczymy może jakiś błąd się ujawni.
    Nie mam w ogóle pomysłu.