Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa D 2008 1.2 brak zasilania

marunio87 22 Maj 2016 12:17 831 8
  • #1 22 Maj 2016 12:17
    marunio87
    Poziom 2  

Witam! bez wcześniejszych jakichkolwiek objawów, dziś rano auto straciło zasilanie i nie chce odpalić, nawet nie kręci (zdechło wszystko, łącznie z zamkiem centralnym) jedynie wskaźniki (prędkość, obroty i bak) charakterystycznie drgały. Sprawdziłem klemy i siedzą ciasno, nigdy wcześniej nie miałem takich problemów i nie wiem co może być przyczyną. Padł akumulator? odpinać go? próbować ładować? nie chce czegoś zepsuć jeszcze bardziej. POMOCY!

0 8
  • #2 22 Maj 2016 12:36
    kudlaty1125
    Poziom 15  

Więc nawet nie sprawdziłeś akumulatora i bezpieczników? Oj chłopie, więc do boju, jak nie masz miernika weź krótki przewód, dociśnij do jednego zacisku akumulatora, i przejedź po drugim drugim końcem po drugim zacisku. Jak nawet nie zaiskrzy znaczy że akumulator padł.

Moderowany przez T5:

I tą super niebezpieczną poradę nagradzamy przyciskiem ostrzeżenie.

Jak masz miernik będzie łatwiej.

Jeśli pomogłem proszę o wciśnięcie pomocnego postu.

1
  • #3 22 Maj 2016 19:11
    marunio87
    Poziom 2  

Obyło się bez eksplozji:) pomógł szwagier, odpaliliśmy auto przez kable. Później jeszcze podpiąłem akumulator pod prostownik ( dziwnie się zachowywał, wskazówka co jakiś czas opadała na chwilę po czym wracała do poziomu naładowania). W każdym razie zrobiłem kilka rundek i auto działa i odpala jakby nic się nie stało. Poczekam do rana czy sytuacja z dzisiaj się powtórzy...

0
  • #4 22 Maj 2016 19:41
    RAKIETAM
    Poziom 13  

Piszesz , że klemy siedzą ciasno a czy nie są czasami zaśniedziałe - muszą być czyste kontakt na 100% jeśli nie mogą być takie problemy. Po wyczyszczeniu dobrze jest je zabezpieczyć specjalnym środkiem na klemy - jak nie masz dostępu do tego specyfiku to może być wazelina techniczna.

0
  • #5 23 Maj 2016 05:25
    beam_beer
    Poziom 18  

Sprawdź klemy, jak napisał kolega wyżej, oraz przewody "masowe", czyli minus pomiędzy akumulatorem, a karoserią, i pomiędzy karoserią a silnikiem. Powodem może być zaśniedziały styk, lub poluzowana śrubka.

0
  • #6 23 Maj 2016 15:14
    rafbid
    Poziom 32  

marunio87 napisał:
    Poczekam do rana czy sytuacja z dzisiaj się powtórzy...
    Jeśli się powtórzy, to będzie oznaczało że coś kradnie prąd.

0
  • #7 23 Maj 2016 19:53
    marunio87
    Poziom 2  

Sytuacja się nie powtórzyła, samochód działa. Uważam problem za rozwiązany jednak nadal nie wiem co było przyczyną całego incydentu.

0
  • #8 23 Maj 2016 20:01
    beam_beer
    Poziom 18  

Tak w ramach pocieszenia: problem nie jest rozwiązany, i powtórzy się.
    Chyba, że naprawiłeś, i nie napisałeś o tym.

0
  • #9 10 Cze 2016 09:10
    marunio87
    Poziom 2  

Samochód od incydentu działa bez problemu, pomogło odpalenie "na kable". Podejrzewam że powodem rozładowania mógł być wyjący alarm? Koniec tematu

0