Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

trafic II 2.0dci 2008 - szukam schematu abs z czujnikiem hamulca 4 pin

22 Maj 2016 18:20 1008 8
  • Poziom 28  
    Witam
    Szukam schematu abs do renault trafic 2.0dci z 2008r z czujnikiem hamulca 4 pinowym
    pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Nie da sie skasować inspekcji, próbowałem rożnymi metodami gaz+hamulec. Wyczyściłem styki w czujniku, sprawdzone miernikiem maja 0 ohm. Po podłączeniu clipa pokazuje mi info o pedale hamulca odwrotnie do rzeczywistego - czyli gdy pedał jest zwolniony, w programie jest ze wciśnięty, gdy pedał wcisnę - w programie ze jest zwolniony. Światła stopu pala normalnie. Sprawdziłem miernikiem wtyczkę przy czujniku hamulca - 2 kable sa jak by zwarte na stale, bez względu czy czujnik jest wpięty we wtyczkę czy tez nie. Dlatego chce schemat zeby prześledzić gdzie lecą te kable. Auto należny do ojca i mam do niego dostęp rzadko, stad problem żeby sobie go rozgrzebać
  • Poziom 34  
    Na czujniku jedna para ma się rozwierać druga zwierać.
  • Poziom 43  
    Wiesz jak masz busa od nowości albo przynajmniej raz kasowałeś inspekcje to masz pewność.

Sam kasuje w kilku trafikach 2,0 i zawsze działa.
    Po drugie jak ci wywali czujk stopu to od razu błędami pluje.

Dodano po 1 [minuty]:

Wszystkie firmy przewozowe z okolicy się znają i wiedzą ile która ma nakręcone km .

Dodano po 32 [sekundy]:

Po drugie wpisujesz w cepiku i też widzisz.
  • Poziom 28  
    coperfild napisał:
    Na czujniku jedna para ma się rozwierać druga zwierać.

to wiem i tak tez jest. Chodzi mi o to ze przy odpiętym czujniku 2 kable są zwarte, nie pamiętam od której pary styków czy od NC czy od NO, ale któreś były zwarte.
    Wydaje mi sie ze ktoś coś robił przy tym i może jest źle połączone, bo w clipie tez bez przyczyny nie pokazuje odwrotnie czujnika hamulca.
    Ale bez schematu to takie na ślepo błądzenie

Poratuje ktoś schematem?
  • Poziom 28  
    Chłopaki chociaż podpowiedzcie jak ten czujnik na hamulcu jest podłączony - czy 2 piny ida bezpośrednio do światła stopu a 2 dwa kolejne od sterownika?