Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Z565 - Wymiana baterii CMOS

22 Maj 2016 18:31 1383 27
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Czy może mi ktoś pomóc i powiedzieć jak wymienić bateryjkę CMOS i ewentualnie gdzie ją kupić?:)
  • Pomocny post

Spec od komputerów
    Prawdopodobnie masz płytę NAWE6 LA-5754P - bateryjka jest przylutowana do płyty - np. ML1220T10 MAXEL.

P.S. Bateria jest ładowana - problem może nie leżeć w bateryjce.
  • Poziom 9  
    Laptop gubi ustawienia biosu BIOS'u i nie widzi boot dysku. Po wejściu w bios BIOS i wczytanie optymalnych ustawień a następnie ich zapisanie, laptop startuje normalnie.
  • Pomocny post

Spec od komputerów
    Zmierz jaki napięcie ma ta bateryjka.
    Opisane objawy mogą wskazywać na wiele uszkodzeń - od wspomnianej bateryjki, przez tzw. drobnicę po uszkodzenie mostu południowego.
    Ale - jak wyżej - zacznij od zmierzenia napięcia na bateryjce.
  • Poziom 9  
    Nie wiem jak

Dodano po 1 [minuty]:

A jak się wymienia taką bateryjkę?

• Spec od komputerów
    Konieczne jest lutowanie - bateryjka jest przylutowana do płyty.

Mierzysz multimetrem - napięcie pomiędzy nóżkami baterii. Wcześniej trzeba rozebrać laptopa, aby dostać się do płyty.
  • Poziom 9  
    Teraz w sumie nie wiem czy to wina baterii. Przeskanowałem dysk i jest masa błędów jak i bad sectory.
    Po restarcie Windows za każdym razem chce uruchomić naprawę systemu, a tryb normalny nie uruchamia windows.
  • Spec od komputerów
    Wrzuć SMART tego dysku.
  • Poziom 9  
    Postawiłem system na nowym dysku ssd. Wszystko było ok ale po zainstalowaniu sterownika od karty graficznej hd 5470 system przestał startować. Czy sterownik może tak namieszać na czystym systemie?

• Spec od komputerów
    Przy uszkodzonej karcie grafiki - tak. Jeśli karta jest sprawna i sterownik odpowiedni - nie.
  • Poziom 9  
    Sterownik się instaluje a po restarcie windows nie uruchamia się. W trybie awaryjnym jest ok.

• Spec od komputerów
    Jak wyżej. Standardowy objaw.
  • Poziom 9  
    Bez sterownika chodzi idealnie

• Spec od komputerów
    Jeszcze raz - jak wyżej. Było o tym wiele razy na forum. Pomaga wymiana układu na nowy.
  • Poziom 9  
    A można zainstalować jakiś sterownik żeby załapał?

• Spec od komputerów
    Tylko taki jak masz - czyli "standardowa karta grafiki" która nie wykorzystuje 99% funkcji, w tym odpowiedniej rozdzielczości.
  • Poziom 9  
    Czy gdy zostane na standardowej grafice to do neta i skype wystarczy?
  • Pomocny post

Spec od komputerów
    Sam to oceń :)
  • Poziom 9  
    A czy lepiej poradzi sobie windows 7 cz 10?
    Tak to jest gdy komuś się robi laptopa

• Spec od komputerów
    Nie wiem. Jak układ jest uszkodzony to wymieniam, a nie kombinuję :)
  • Poziom 9  
    Problem w tym ze serwis wymieniał układ bo wcześniej hasła sam z przegrzania. Chyba nie warto go naprawić

• Spec od komputerów
    Może wcześniej wymieniali inny układ.
  • Poziom 9  
    A czy można jakoś ze sterownika wyciagnąć pliki lub inne sterowniki aby nie uszkadzały tak układu graficznego?

Dodano po 7 [minuty]:

Lub sposób na prace w wyższej rozdzielczości? Tylko dostępne jest 1024x768 i ręcznie nie mogę zmienić
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Sposób jest jeden i tylko jeden - wymiana grafiki. Nic innego nie wykombinujesz.

• Spec od komputerów
    Uparty jesteś :)
    Próbować możesz. Bez względu na to czy coś to pomoże w tym przypadku możesz zdobyć cenne doświadczenie i wiedzę.
  • Poziom 9  
    Teraz laptop startuje dobrze po zainstalowaniu sterowników, czy to normalne?