Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wideofon wybrać na 3 monitory i sterowanie bramy

Mihó 22 Maj 2016 20:47 1386 4
  • #1 22 Maj 2016 20:47
    Mihó
    Poziom 27  

Zastanawiam się nad wyborem wideodomofonu dwurodzinnego.
    Instalacja - do centralki biegnie skrętka UTP/FTP od każdego z trzech monitorów. Spodziewam się jednego panelu bramowego. w furtce już jest zamontowany elektrozaczep, który ma poprowadzoną osobną skrętkę do centali. Jakie zestaw polecacie ? VIDOS, CONMAX ? ORNO ? Może coś polskiego ? URMET ?

Czy są systemy ze sterowaniem dwóch bram (styk zwierny, krótki impuls) i elektrozaczepu ? Nie jest to dla mnie najważniejsze, więc zestaw na jedną bramę też będzie ok :)

Czy można system zaprojektować tak, że dowolnym przyciskiem z bramy można wywołać sygnał na wszystkich monitorach równocześnie i z dowolnego monitora odpowiedzieć ?

Czy jeśli powyższy warunek jest trudny do spełnienia, to łatwiej znaleźć wideodomofon jednorodzinny z możliwością podłączenia 3 monitorów ?

0 4
  • #2 23 Maj 2016 10:01
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Mihó napisał:
    Instalacja - do centralki biegnie skrętka UTP/FTP od każdego z trzech monitorów. Spodziewam się jednego panelu bramowego. w furtce już jest zamontowany elektrozaczep, który ma poprowadzoną osobną skrętkę do centali.

Co nazywa kolega centralą i jaki przewód poprowadzono do panela bramowego ( typ przewodu + orientacyjna długość)

Mihó napisał:
    Jakie zestaw polecacie ? VIDOS, CONMAX ? ORNO ?
    URMET ?
    Bez podania warunków montażowych, kwoty jaką kolega chce przeznaczyć zaczynamy tak naprawdę kolejną akademicką dyskusję jakich już wiele miało miejsce na forum. Proszę spojrzeć w zasady działu. Znajdzie tam kolega podpowiedzi jakie dane podać.
    Mihó napisał:
    Czy są systemy ze sterowaniem dwóch bram (styk zwierny, krótki impuls) i elektrozaczepu ? Nie jest to dla mnie najważniejsze, więc zestaw na jedną bramę też będzie ok :)

Może są, ale można to rozwiązać też zupełnie inaczej.
    Mihó napisał:
    Czy można system zaprojektować tak, że dowolnym przyciskiem z bramy można wywołać sygnał na wszystkich monitorach równocześnie i z dowolnego monitora odpowiedzieć ?

Pogubiłem się. To w takim razie po co dwa przyciski, skoro i tak wywołują to samo.
    Mihó napisał:
    Czy jeśli powyższy warunek jest trudny do spełnienia, to łatwiej znaleźć wideodomofon jednorodzinny z możliwością podłączenia 3 monitorów ?

W comamxie bez problemu. Ale pewnie da się i w innych.
    Pozdrawiam

0
  • #3 23 Maj 2016 11:15
    Mihó
    Poziom 27  

suworow napisał:

Co nazywa kolega centralą i jaki przewód poprowadzono do panela bramowego ( typ przewodu + orientacyjna długość)

Sądziłem, że jest jak w klasycznym domofonie, gdzie centralka jest np. w rozdzielni elektrycznej. Tu, z tego co zauważyłem - mamy panel bramowy bezpośrednio do monitorów.

suworow napisał:
    Bez podania warunków montażowych, kwoty jaką kolega chce przeznaczyć zaczynamy tak naprawdę kolejną akademicką dyskusję jakich już wiele miało miejsce na forum. Proszę spojrzeć w zasady działu. Znajdzie tam kolega podpowiedzi jakie dane podać.

Ucieszę się, jeśli sensowny zestaw zamknie się w kwocie 2 tys netto.
    od bramy do rozdzielni (centralnego punktu) nie będzie więcej niż 30m skrętki kat. 5. Ale blisko tej liczby.
    Monitory - najbliższy ma 12m, najdalszy 20m.
    Do tego osobny kabel (też skrętka) do sterowania elektrozaczepem, schodzący do punktu centralnego (do rozdzielni)

suworow napisał:

Może są, ale można to rozwiązać też zupełnie inaczej.

Tak, ale chyba skończy się na jakimś zdalnym sterowaniu bezprzewodowym i nadajniku koło każdego monitora.

suworow napisał:

Pogubiłem się. To w takim razie po co dwa przyciski, skoro i tak wywołują to samo.

Gdy w garażu mam sklep - wówczas jak wyjdę na minutę z garażu, na ćmika, czy herbatę, to i tak odbiorę. A na bramie mam napis "sklep" oraz "dom". I po godzinach pracy mogę wyłączyć jeden kanał (tryb nie przeszkadzać) Choć jak podałem, nie jest to konieczna opcja. Jeśli jeden będzie wywoływał to samo, to też ok.

Możecie się dziwić, ale firma z polskim rodowodem ma u mnie zawsze priorytet, więc chętniej taki produkt wybiorę

0
  • #4 23 Maj 2016 11:47
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

1. Mam nadzieję że ta skrętka jest żelowana/ ziemna
    2. W tej cenie przy niezbyt dużych wymaganiach zmieścisz się i z commaxem. Np monitory CDV 43K
    3.

Mihó napisał:
    Tak, ale chyba skończy się na jakimś zdalnym sterowaniu bezprzewodowym i nadajniku koło każdego monitora.

Albo zgrabnym przycisku obok monitora wykorzystującym przewody do monitora.

suworow napisał:
    Gdy w garażu mam sklep - wówczas jak wyjdę na minutę z garażu, na ćmika, czy herbatę, to i tak odbiorę. A na bramie mam napis "sklep" oraz "dom". I po godzinach pracy mogę wyłączyć jeden kanał (tryb nie przeszkadzać) Choć jak podałem, nie jest to konieczna opcja. Jeśli jeden będzie wywoływał to samo, to też ok.

Nie znam uwarunkowań by się wypowiadać bardziej zdecydowanie, ale opcja z oddzielnym przyciskiem do sklepu zdaje się ma rację bytu.... Owszem można zrobić tak ( ale nie jest to wbudowane rozwiązanie) by w określonych sytuacjach ( przycisk, pilot), porach ( timer) powodować że naciśnięcie któregokolwiek przycisku uruchomi wszystkie monitory lub wyłączy jeden z przycisków. ( aczkolwiek dalej nie wiem po co :) )
    Pozdrawiam

0
  • #5 23 Maj 2016 12:11
    Mihó
    Poziom 27  

Skrętka oczywiście doziemna, żel w środku.
    W domu w tynku wszędzie skrętka zwykła

Teściowa ma zakład krawiecki przy ruchliwej ulicy na parterze własnego domu. Klienci o 6:30 czy o 23:00 się zdarzają i to wcale nie tak rzadko.

1