Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kineskopowy TV Sanyo-źle wyświetlane kolory

Unitra guy 22 Maj 2016 21:18 537 6
  • #1 22 Maj 2016 21:18
    Unitra guy
    Poziom 1  

W moim 14'' TV Sanyo C1461 TX-P dziś rano pojawiły się problemy z kineskopem. W lewym górnym rogu obraz wyświetlał się w odcieniach fioletu, a w dolnym pasie ekranu obraz był w odcieniach zieleni. Po ponownym uruchomieniu telewizora było to samo, lecz gdy przyjrzałem ekranowi (bez kabla antenowego) jednak zauważyłem lekkie przebarwienia. Po ponownym podpięciu kabla antenowego obraz znowu był zabarwiony.

0 6
  • #2 22 Maj 2016 21:47
    CodeBoy
    Poziom 20  

Coś jakby go namagnesowało, nie masz w pobliżu jakiś magnesów, głośników? Powinny cewki go przy włączeniu rozmagnesować, może padły.

0
  • #4 22 Maj 2016 21:56
    hkuhn
    Poziom 25  

Sprawdź układ rozmagnesowania. Na początek odepnij przewody cewki rozmagnesowującej. Potem rozmagnesuj kineskop przy pomocy cewki rozmagnesowującej. Kolory powinny wrócić do normy. Najczęściej przyczyną usterki jest pozystor. Najprościej byłoby go wymienić i po robocie. Z ciekawości możesz go otworzyć, jeśli będzie okopcony na krawędzi pastylek, to tylko wymiana na nowy.

0
  • #5 23 Maj 2016 21:54
    tvserwis
    Poziom 11  

Najlepsze dla stwierdzenia czy to układ rozmagnesowania kineskopu byłoby zdjęcie obrazu z jednolitym tłem (np. niebieskie)

0
  • #6 23 Maj 2016 22:25
    Ricoh_220

Poziom 34  

Ja kiedyś dawno robiłem to tak: lutownica transformatorowa i trafem po kineskopie zmienne pole magnetyczne niwelowało stałe pole. Działało najprostsza metoda by sprawdzić czy namagnesowany.
    Jeśli tak szukam to najpierw przyczyny zewnętrznej (obecność stałego pola magnetycznego).

0
  • #7 23 Maj 2016 23:30
    tvserwis
    Poziom 11  

Najprostrzą i skuteczną "na przyszłośc" metodą będzie naprawa układu rozmagnesowania kineskopu.
    Oczywiście po wcześniejszym zdjagnozowaniu gdzie leży przyczyna złych kolorów na ekranie, a to najłatwiej stwierdzić na jednolitym tle.

0