Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuje schematu wiązki klimatyzacji laguna II 2003 1,9 dci 120 KM

bystrixx 22 May 2016 21:40 3603 5
    bystrixx
    Level 10  
    Poszukuję schematu klimatyzacji do Renault Laguna II 2003 rok 1,9 dci 120 KM. W auto dacie brakuje wiązki, która wychodzi z cewki elektromagnesu. Do kompresora dochodzi napięcie i masa, do cewki elektromagnesu dochodzi napięcie, a nie ma masy. W tym wypadku sterowanie jest po masie. Chcę się dowiedzieć co nią steruje i przez co ona idzie. Bezpieczniki są ok, czynnik w klimie jest, w ecu jest błąd przerwy obwodu cewki. Kable sprawdzone do rozgałęzienia. Proszę o pomoc.
    bystrixx
    Level 10  
    wiem gdzie idzie wiązka, niewiem co steruje masą załączającą elektromagnes. W autodacie jest jedna wiązka a w praktyce są dwie. Dlatego szukam jakiejś podpowiedzi skąd podać masę sterująca elektromagnesem, żeby nie było sytuacji że kompresor będzie pompował dopuki nie rozsadzi instalacji
    Daro122
    Level 31  
    Masa jest podstawiana przez panel klimatyzacji , miałem użartą masę 20 cm od wtyczki przy sprężarce .
    milejow
    Level 43  
    bystrixx wrote:
    W autodacie jest jedna wiązka

Masz jakąś dziwną Autodatę, w mojej widać sprzęgło i zawór klimy, oba zasilane z tego samego bezpiecznika i sterowane z panelu klimy.
    bystrixx
    Level 10  
    jeżeli mógłbyś to prosiłbym o schemat z twojej autodaty