Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
EuroPol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pinpointer do wykrywacza metalu whites dfx-sun ray -błędnie lokalizuje detal

andrzej123456 22 Maj 2016 23:20 1503 0
  • #1 22 Maj 2016 23:20
    andrzej123456
    Poziom 12  

Przed nami wakacje a nasz ulubiony wykrywacz płata figle.
    Whites dfx to wymagający wiedzy wykrywacz ale jak go okiełznasz to zabawa przednia nieporównywalna z innymi wykrywkami.
    Do mojego zestawu dołożyłem pinpointer-lokalizator precyzyjny-sun ray target probe.
    Działał świetnie przez kilka lat.W ostatnim czasie podczas precyzyjnej lokalizacji zaczął występować objaw -położenie wykrywanego znaleziska zależało od ustawienia geometrycznego pinpointera. Stwierdziłem że jest uszkodzony.Informacje na jego temat w sieci są znikome. Szczegółów technicznych i schematów -zero.
    Pomiar mostkiem rlc wykazał że jedna z cewek pinpointera posiada zmienne parametry w zależności od jego położenia.
    Pomiarów dokonuj w obudowie przełącznika -pinpoin.-cewka dfx.
    pinpointer do wykrywacza metalu whites dfx-sun ray -błędnie lokalizuje detal pinpointer do wykrywacza metalu whites dfx-sun ray -błędnie lokalizuje detal
    I w tym momencie zaczyna się problem.Urządzenie wygląda na nierozbieralne.Dławik wyjściowy jest typu profesjonalnego i powinien w pełni zabezpieczyć przewód przed połamaniem .
    Po wielu próbach stwierdziłem że przerwa występuje wewnątrz dławika który tak mocno ścisnął przewód że nastąpiło pęknięcie oplotu masy w przewodzie ekranowanym.Ze względu na fakt że pinpointer pracuje w środowisku wilgotnym połączenie na zewnątrz obudowy jest ciężkie do wykonania.

Postanowiłem rozebrać obudowę pinpointera.
    Jest klejona dobrym klejem.
    Jeśli chcesz rozebrać suna bez dewastacji to wielokrotnie na obwodzie naciskaj
    żabką aż klej popęka i wtedy będziesz mógł otworzyć obudowę.
    Wnętrze suna jest zalane pianką -usuń część pianki w celu pozyskania miejsca na
    zaizolowane przewody.
    Izolacja przewodów musi być bardzo elastyczna bo nie zmieści się w obudowie suna.
    I mamy naprawiony sun target.

Dla prawdziwych koneserów dodaję plik z pomiarów RLCQ suna .
    Zaznaczam że są zaskakujące ale prawdziwe.Myślę że można za pomocą tego pliku zrobić własnoręcznie taki pinpointer. Jest bardzo prawdopodobne że wynik pomiarów będzie mottem do stworzenia cewki (anteny) dalekiego zasięgu jako zamiennik oryginalnej cewki do dfx.
    Wzorcem może być garrett i jego cewa-

rama TreasureHound EagleEye - do wykrywacza GTI 2500
    Może ktoś już próbował zrealizować antenę dalekiego zasięgu do whitesa -to niech się odezwie.
    Z obserwacji postu wynika że zainteresowanie tematem istnieje lecz na fakt iż tego typu urządzenie jak sun występuje bardzo rzadko na rynku zamieszczam kilka
    filmików z nim w akcji.
    Cecha szczególna która wyróżnia suna od zwykłego pinpointera to fakt niezaprzeczalny że potrafi korzystać z dyskryminacji dfxa.
    Wyniki na wyświetlaczu lcd dfx są bardzo zbliżone dla suna i dla cewki 9cal.
    Oczywiście różnią się zasadniczo zasięgiem ale nie o tym mowa.
    Swoje doświadczenia przedstawiam na zamieszczonych filmach.
    Przed pomiarami teren został gruntownie sprawdzony pod wzgledem obecności metali.
    Do pomiarów zostały użyte następujące przedmioty(coin program):
    -nakrętka od wódki -al
    -kapsel od piwa -fe+zn
    -otwieracz od puszki piwa -al
    -obrączka -au
    1-avi012-cewka 9cal
    -nakretka --58 vdi-sygnał ciągły
    -kapsel --13 vdi-sygnał przerywany
    -otwieracz-25 vdi-sygnał ciągły
    -obrączka-25 vdi-sygnał ciagły
    2-avi013-cewka sun-otwieracz do puszki-25 vdi
    3-avi014-cewka sun-nakrętka od wódki -58 vdi
    4-avi015-cewka sun-obrączka-23 vdi
    5-avi016-cewka sun-kapsel-12 vdi
    6-avi017-cewka sun-kapsel + obrączka
    Umożliwia wykrycie i dyskryminacje blisko położonych obiektów !!!!
    7-avi018-cewka 9cal-kapsel+ obrączka
    wykrywa ale nie dyskryminuje prawidłowo blisko położone obiekty!!!!

Wnioski:
    -cewka sun potrafi wykrywać i dyskryminować na ok 5 cm male detale położone blisko siebie.
    -cewka 9 cal whites przy zbliżeniu detali zupełnie poległa podczas dyskryminacji.
    Czy warto zapłacić za suna 700zł ?
    Osobiści twierdzę ze tak ponieważ fantów w kolorowym wykonie nie znachodzi się często na kilogramy a teren jest coraz mocniej zasmiecony.
    Podam dwa przykłady z własnego podwórka:
    1-teren poniemiecki zawalony budynek-pełno gwoździ-sun sprawdził się znakomicie
    nie kopałem i nie przesiewałem do końca ziemi
    2-plaża nad jeziorem -poszukiwanie zgubionego kolczyka(drugi dawał 20 vdi)
    sun potrafił rozróżniać blisko położone otwieracze od puszek i to w błocie
    którego przesianie nie jest proste.

Na tym koniec pozytywnych informacji:
    nie udało mi się uzyskać pozytywnej dyskryminacji przy detalach -obrączka -otwieracz do puszki-ani dla cewki 9cal whites ani dla suna!!!!!!!!!!!!!
    Czyli w dobie wszechobecnych puszek na napoje poszukiwanie np.obrączki ślubnej
    na plaży to prawdziwy totolotek.
    Prośba do prawdziwych fachowców od dfx whites-może ktoś poda nastawy w celu uzyskania prawidłowej dyskryminacji (otwieracz + obrączka au męska)
    Jak na razie nie słyszę żadnych podpowiedzi jeśli chodzi o ustawienia opcji dyskryminacji oczywiście przypominam że oczekuję parametrów bla zwykłych cewek whites dfx a nie dla suna!!Chyba że rozróżnienie obrączka - otwieracz do puszki dla dfx jest niemożliwe -to trzeba będzie zmienić wykrywkę.

Prace trwają dalej więc dorzucam wynik pomiarów oryginalnych cewek dfx 9 i 12 cali

1 0
  • EuroPro