Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W204 - Co na początek robić

23 Maj 2016 17:18 1068 3
  • Poziom 17  
    Kupiłem Mercedesa W204 2.2CDI.
    Auto cały czas serwisowane, ostatni serwis przy nalocie 258kkm 09/2015r.
    Widzę, że auto miało zmieniany olej i filtry w automatycznej skrzyni w 07/2011 przy przebiegu 69kkm oraz w 06/2014roku przy 210kkm,
    Co na początek warto zrobić w tym Mercedesie?
    Co ile wymienia się olej w automatycznej skrzyni biegów, czytałem, że niby tylko raz przy nalocie 70kkm?
    Olej silnikowy wymieniany był przy 258kkm - następna wymiana tak jak zaleca producent co 25kkm?
    Czytałem coś o klimatach zimnych i ciepłych w kodowaniu sterownika...o co w tym chodzi?
    Czy comand aps odczytuje mp3 z płyty?
    Próbowałem sparować telefon z systemem głośnomówiącym - auto odnalazło telefon ale woła o hasło do parowania - nie znam go - czy jest jakieś uniwersalne?
    Podaje VIN:
    WDD2042081F230429
    Gdyby ktoś mógł rozszyfrować wyposażenie itp.
    Z góry dzięki
  • Poziom 23  
    diabeel napisał:
    Widzę, że auto miało zmieniany olej i filtry w automatycznej skrzyni w 07/2011 przy przebiegu 69kkm oraz w 06/2014roku przy 210kkm,

diabeel napisał:
    Co ile wymienia się olej w automatycznej skrzyni biegów, czytałem, że niby tylko raz przy nalocie 70kkm?

Wynika z tego, że co każde 70kkm (70/140/210) - to teraz na 280kkm.

diabeel napisał:
    Olej silnikowy wymieniany był przy 258kkm - następna wymiana tak jak zaleca producent co 25kkm?

Jeśli nie jeździsz jakoś super dużo, skróciłbym to do 12-15kkm lub co rok czasu.

diabeel napisał:
    Próbowałem sparować telefon z systemem głośnomówiącym - auto odnalazło telefon ale woła o hasło do parowania - nie znam go - czy jest jakieś uniwersalne?

Nie pisze w instrukcji obsługi? Nie wiem jak w Mercedesie, ale w niektórych autach podajesz haslo do parowania i później musisz wpisać to samo, na drugim urządzeniu.
    Jeśli nie, domyślnie hasła są całkiem proste - typu 0000, 1234, 1111 etc.
  • Poziom 17  
    Kune napisał:
    Wynika z tego, że co każde 70kkm (70/140/210) - to teraz na 280kkm.

W instrukcji serwisowej jest niby zalecana tylko jedna wymiana po dotarciu ca. 60kkm.
    Pytanie jak w praktyce.
    Kune napisał:
    Jeśli nie jeździsz jakoś super dużo, skróciłbym to do 12-15kkm lub co rok czasu.

Jeżdzę w ciągu roku około 20-25tys.km

Instrukcja jest w aucie a auto jeszcze nie odebrane a jutro jak wsiadam to od razu muszę lecieć w trasę.

diabeel napisał:
    Czytałem coś o klimatach zimnych i ciepłych w kodowaniu sterownika...o co w tym chodzi?

A to powyżej?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    diabeel napisał:
    W instrukcji serwisowej jest niby zalecana tylko jedna wymiana po dotarciu ca. 60kkm.
    Pytanie jak w praktyce.

Rozumiem, to wypadałoby może raz na 100kkm wymienić.

diabeel napisał:
    Jeżdzę w ciągu roku około 20-25tys.km

To nie tak źle, skróciłbym przebiegi między przeglądami na te <15kkm.

diabeel napisał:
    Instrukcja jest w aucie a auto jeszcze nie odebrane a jutro jak wsiadam to od razu muszę lecieć w trasę.

diabeel napisał:

A to powyżej?

Chętnie bym pomógł, ale nie jeżdżę Mercedesami, więc niech wypowie się ktoś bardziej obeznany.