Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother MFC-L8650CDW - Drukuje ale nie skanuje.

d_omin 23 Maj 2016 18:43 1476 1
  • #1 23 Maj 2016 18:43
    d_omin
    Poziom 12  

Cześć,

Wiem że tego typu wątków było już dużo ale przedstawione rozwiązania nie zadziały u mnie.

Po 1 dniu walki chyba udało mi się znaleźć gdzie leży problem, ale nadal nie wiem jak go rozwiązać, otóż:
    W systemie WINDOWS 10 x64 wersja edukacyjna, urządzenie wielofunkcyjne jak w temacie, połączone przez LAN drukuje bez problemu jednak nie skanuje ani z poziomu urządzenia (menu skanuj do folderu na drukarce) ani z poziomu komputera (przez program Control Center 4). Nawiązuję połączenie, słuchać że chce zacząć skanować ale po pewnym czasie wyświetla komunikat o błędzie CC4-202-00000008

Inne programu skanujące np. Paint czy Gimp również nie łączą się ze skanerem.
    Diagnostyka z poziomu Windows przechodzi pomyślnie (w menu skanery i aparaty po wybraniu urządzenia można zrobić test połączenia)

Próbowałem już wszystkich zaleceń z Brothera (hasła: drukuje ale nie skanuje, nie skanuje, nie łączy się ze skanerem) i żadne nie działa.

Wykonano:
    - reinstalację sterowników i oprogramowania (z użyciem narzędzia do instalacji i z czyszczeniem rejestru)
    - aktualizację programu control center 4
    - aktualizację portów w Zaporze Windows
    - wersyfikację wpływu Zapory (jej wyłączenie nie rozwiązuje problemu)
    - ustawiono dostęp dla aplikacji Brother (CC4) w Windows Defender (wyłączenie Windows Defender nie rozwiązuje problemu)
    - nadano pełne uprawnienia wszystkim użytkownikom dla pliku C:\Program Files (x86)\ControlCenter4 (Prawy przycisk myszy -> właściwości -> zakładka zabezpieczenia)
    - zmieniono folder docelowy skanowania na obszar poza dyskiem systemowym c:\

Jestem niemal pewien że cały problem jest w uprawnieniach dla konta użytkownika (należącego do grupy administratorów). Kiedy zaloguje się na wbudowane w system konto Administratora, problemu nie ma i urządzenie zarówno skanuje jak i drukuje bez problemu. Po przelogowaniu z powrotem na użytkownika problem występuje (stąd dwa ostatnie działania na powyższej liście).

Gdzie mogą być jeszcze zaszyte jakieś ograniczenia jeśli chodzi o komunikację programu czy systemu z drukarką dla danej grupy użytkowników?

Pozdrawiam,
    dzon_doe

0 1
  • #2 28 Maj 2016 08:46
    junior84
    Poziom 22  

W jakiej wersji masz ControlCenter4 ?

0