Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłaczyć zwykły agregat od lodówki 220v

29 Cze 2005 12:52 3611 3
  • Poziom 18  
    mianowicie mam agregat od lodówki i chce go podłączyć do sieci bo pamiętam że kiedyś miałem taki podłaczony ale sie zepsół i go wyrzuciłem a teraz mam nowy i nie wiem jak go podłaczyć pisze na nim że jest na 220v jeśli ktoś wie jak to zorbić to był bym wdzieczny i załączam wyjścia z niego
  • Poziom 22  
    Niestety bez podania typu sprężarki podłączeń nie da się jednoznacznie opisać. Najczęściej górny styk jest wspólny dla uzwojeń pracy i rozruchowego. Zaś dolne dwa mogą być różnie wyprowadzone.
    Do sprężarki powinien być dołączony przez producenta tzw węzeł rozruchowy i nie daje się on inaczej podłączyć.
    pozdr. Andrzej K.
  • Moderator Elektrotechnika
    Witam
    Nie wiem do czego chcesz uzyć,ale zmierz sobie rezystancje uzwojen i wszystko będzie jasne;górne wyjście z prawym dolnym i góra z lewym,większa rezystancja to uzwojenie rozruchowe,a mniejsza to główne,zasilanie podajesz na wspólny i drugie odejście głównego, a przekażnik rozruchowy wpinasz miedzy dolne odejście uzwojenia głównego i dolne odejście uzwojenia rozruchowego.Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    dzieki wszystkim za pomoc użyłem innego agregatu który miał już wszystko i kabel do sieci wystarczyło tylko podłączyć