Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowe przesyłanie dźwięku z wzm na słuchawki przewodowe?

michalpolo 23 Maj 2016 20:03 1113 6
  • #1 23 Maj 2016 20:03
    michalpolo
    Poziom 6  

Czy istnieje jakiś transmiter bezprzewodowy który podłączony do wyjścia audio/słuchawkowego we wzmiacniaczu (NAD VISO FIVE) puści mi bezprzewodowo sygnał audio, który będę mógł odebrać na słuchawkach przewodowych podłączonych do jakiegoś odbiornika ? Czy coś takiego istnieje ? Jakoś nie musi być super piękna, kupiłem niedawno słuchawki przewodowe sennheiser urbanite i chciałbym je użyć do oglądania filmów jak dziecko śpi. Czy coś takiego istnieje?

0 6
  • #2 23 Maj 2016 20:12
    kokapetyl
    Poziom 43  

Coś kolega za bardzo komplikuje sprawę, słuchawki przewodowe do łączności bezprzewodowej.
    Do tego służą słuchawki bezprzewodowe i chyba takie trzeba poszukać.

0
  • #3 23 Maj 2016 20:24
    michalpolo
    Poziom 6  

Nie ma żadnych transmiterów ? Mógłbym sprzedać przewodowe i kupić bezprzewodowe, ale chciałem wpierw spytać braci elektrodowej :)

0
  • #4 26 Maj 2016 20:52
    k52
    Poziom 32  

Owszem są transmitery bth dla słuchawek bezprzewodowych, bo te są w wersjach z dołączonym transmiterem, lub bez.
    Odbiornik słuchawki oczywiście mają wbudowany już. Jednak polecam te z firmowym transmiterem i tych jest raczej więcej, ale patrz co kupujesz !( po co dokupować nadajnik, jak model już z nim może wypaść taniej)
    Są też bezprzewodowe na sygnał FM, ale łapią zakłócenia( są podatne)

0
  • #5 27 Maj 2016 12:35
    rathaniel
    Poziom 11  

Może autor tematu posiada porządne słuchawki, które chciałby wykorzystać w sposób quasi-bezprzewodowy? Ale trzeba zdać sobie sprawę, że dużo osób skarży się na jakość dźwięku w słuchawkach bezprzewodowych, więc nie jest to raczej transmisja bezstratna.

Nie ma zbyt wielu urządzeń, które sprawdziły by się w takiej pracy. Od strony słuchawek potrzebujesz odbiornika razem ze wzmacniaczem słuchawkowym lub czymś innym co je napędzi.

Wygrzebałem taki zestaw ale cena jest wysoka
    http://audioengineusa.com/Store/D2-24-Bit-Wireless-DAC

0
  • #7 24 Sie 2016 21:58
    michalpolo
    Poziom 6  

rozwiązanie problemu jest takie, że trzeba kupić nowe słuchawki :)

0