Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OpenHab 1.8.2 - Nie aktualizują się dane.

23 Maj 2016 21:06 2739 4
  • Poziom 15  
    Witam! Mam nadzieję, że znajdą się tutaj użytkownicy OpenHab.
    Mój problem polega na tym, że dane wyświetlane na stronie www nie są automatycznie aktualizowane, lecz tylko przy ręcznym odświeżeniu strony.
    Wartości sa przesyłane za pomocą MQTT. OpenHab jak widać na zrzucie widzi nowe wartości ale nie aktualizuje ich na stronie www.
    W pliku z domyślna konfiguracją mam tylko takie zmiany:

openhab.cfg
    Code:
    mqtt:mosquitto.url=tcp://localhost:1883

mqtt:mosquitto.clientId=openHab

default.items:
    Code:
    Group parter (All)

Number Temp1 "Temp1 [%.1f C]" <temperature> (parter) {mqtt="<[mosquitto:/esptemp3410/temp1/temp1:state:default]"}
    Number Temp2 "Temp2 [%.1f C]" <temperature> (parter) {mqtt="<[mosquitto:/esptemp3410/temp2/temp2:state:default]"}
    Number Temp3 "Temp3 [%.1f C]" <temperature> (parter) {mqtt="<[mosquitto:/esptemp3410/temp3/temp3:state:default]"}
    Switch MQTTLED <switch> (parter) {mqtt=">[mosquitto:/esptemp3410/gpio/2:command:ON:0],>[mosquitto:/esptemp3410/gpio/2:command:OFF:1],<[mosquitto:/esptemp3410/gpio/2:state:state:default]"}

default.sitemap:
    Code:
    sitemap default label="Main Menu"

{
            Frame label="Temperatura kotła" {
                    Text item=Temp1
                    Text item=Temp2
                    Text item=Temp3
                    Switch item=MQTTLED label="LED"
            }
    }

w katalogu addons pliki:
    Code:
    org.openhab.action.mqtt-1.8.2.jar

org.openhab.binding.mqtt-1.8.2.jar
    org.openhab.binding.mqttitude-1.8.2.jar

OpenHab 1.8.2 - Nie aktualizują się dane.
  • PCBway
  • Poziom 8  
    Jaki termometr podpiales? Pytam z ciekawosci...
    Czy odczekales jakis czas przed sprawdzeniem danych? 30-60 sekund?
    Sprobuj zaobserwowac rowniez jak zachowuje sie wykres (jesli podpiales) i wreszcie.... sprawdz w innej przegladarce.
  • PCBway
  • Poziom 15  
    ds18b20 na esp8266 z firmware espeasy. Ale dla testów używałem także MQTT Tester na Windows 10 Mobile. Mimo czekania dane nie odświeżają się i to jest największy problem...
  • Poziom 12  
    Nie robiłem upgrad-u do 1.8.2, ale w 1.8.1 tożsama konfiguracja u mnie działa. Mam dane które odświeżają się co 3-5s i w przeglądarce jest ok. Pytanie - czy w kliencie na komórce też jest taki sam objaw?
  • Poziom 15  
    Nie wiem czy o to chodzi, ale na telefonie dane również sie nie odświeżały. Po tym zraziłem sie do openhab i przeniosłem sie na iobroker. Ma wszystko czego potrzebuje a i obsługa jest znacznie przyjemniejsza;)