Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eurotec BG 202 1200W - Regulacja obrotów szlifierki stołowej

chemiorro 24 Maj 2016 11:06 693 4
  • #1 24 Maj 2016 11:06
    chemiorro
    Poziom 6  

Witam,
    planuję użyć szlifierki Eurotec BG202 1200 W jako ostrzałki do noży. W tym celu należałoby zwolnić obroty aby nie palić ostrzy stępionych sztućców. Czy jest jakiś sposób aby zrobić to możliwie prosto i w miarę tanio? Słyszałem o regulatorach obrotów AVT1007C. Czy to jedyna opcja?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam!

• Pomocny post
    #2 24 Maj 2016 14:57
    Adam-zw
    Poziom 20  

Witam,
    Eurotec BG202 1200 W - wydaje mi się ze ta szlifierka pracuje z silnikiem klatkowym a "AVT1007 sterownik prędkości obrotowej do jednofazowych komutatorowych silników elektrycznych, więc ten układ raczej nie będzie pracował tak jakbyś pragnął. Będzie się rozpędzał do dużych obrotów przy małych obciążeniach i zwalniał pod większymi obciążeniami chociaż pewną regulację otrzymasz.
    Pozdrawiam

• #3 25 Maj 2016 00:29
    chemiorro
    Poziom 6  

Czego w takim razie mógłbym użyć?

• #4 25 Maj 2016 00:42
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 41  

Zbudować szlifierkę w oparciu o silnik komutatorowy - np. od pralki automatycznej i zastosować wówczas wspomniany regulator AVT, albo użyć falownika jednofazowego, co raczej jest skomplikowane i drogie, poza tym, to jest silnik z kondensatorem (prawdopodobnie), wyjątkowo trudno poddający się poprawnej regulacji prędkości obrotowej.

• Pomocny post
    #5 25 Maj 2016 11:38
    atan48
    Poziom 10  

Witam Kolego
    Stosowałem regulatory KDSF i naprawdę zdawało to egzamin w moich konstrukcjach.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson