Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iphone 5 - Nie zapamiętuje hasła do wifi

24 Maj 2016 13:08 2289 2
  • Użytkownik obserwowany
    Mam bardzo dziwny problem z iphone 5.
    Telefon normalnie wyszukuje siec wifi ale po wpisaniu raz hasła nie zapamiętuje go. Po wpisaniu poprawnego hasła i kliknięciu połącz zaraz pojawia sie znów komenda aby podac hasło dla danej sieci. Czasami trzeba z 10 razy wpisywać i nie załapie dopiero po przywróceniu ustawień fabrycznych sieci połączy sie z daną siecią ale wystarczy ze go wyłączę i włączę ponownie i już przy probie połączenia z wifi pojawia sie komenda o podanie hasła.
    Teraz co robiłem:
    - wgrałem na nowo soft 9.3.2 oraz probowałem też na 9.3.1 - tak samo bez zmian
    -włożyłem płyte głowną do innego oryginalnego korpusu iphone 5 wraz z anteną - nadal bez zmian
    -podmieniłem u1804_rf - nadal bez zmian

Problemy z ruterem wykluczam ponieważ mam drugi taki sam iphone 5 w domu i łączy sie bez problemu

Dodatkowo po wyjeciu płyty zauważyłem ze brakuje układu od kompasu (u16) ale czy to wogole ma jakiś związek z wifi?

Który układ odpowiada za zapamiętywanie hasła wifi w iphone 5?
  • Użytkownik obserwowany
    Witam
    Pomierzyłem dziś trochę tą płytę główna i wychodzi mi ze:
    -rezystor r1815_rf ma zwarcie z dwóch stron do masy
    -kondensator c1807_rf ma zwarcie z jednej strony do masy iphone 5 - Nie zapamiętuje hasła do wifi
    Czyli według mnie zwarcie jest pod układem u1801_rf - ktoś potwierdzi moją diagnozę?

• Poziom 24  
    Nie dziw się że rezystor ma zwarcie z dwóch stron do masy bo ten rezystor ma 0 Ohm czyli zachowuje się prawidłowo. Odlutuj C1807_RF zobacz po której stronie jest zwarcie to masy. odlutuj zwarty układ i zobacz na nim czy jest zwarcie do masy, jeśli tak wymień układ jeśli nie zrób reball. I sprawdź ponownie po przylutowaniu układu. iphone 5 - Nie zapamiętuje hasła do wifi