Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra C 1.8 122km 2003r Spryskiwacze przednie, lewa przednia szyba

24 Maj 2016 14:46 1086 5
  • Poziom 7  
    Witam, nie działają mi spryskiwacze przednie w Vectrze C, dodam że tylni spryskiwacz działa normalnie. Sprawdziłem bezpieczniki i są ok. Nie ma też wycieków z wężyka. Myślę, że to nie jest wina pompki bo tył działa normalnie, a przy włączeniu przednich nie włączają się też wycieraczki (nie jestem pewny czy mają się włączyć, ale myślę, że powinny) Miał ktoś podobny problem i podpowie co może być przyczyną? Mam też problem z przednią lewą szybą, a mianowicie czasami się zacina (słychać, że silniczek sie włącza, ale szyba stoi w miejscu, inne szyby działają dobrze). Czy może to być wina elektryki? Vectra c GTS 1.8 122km 2003r.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 17  
    przekaźnik przednich wycieraczek
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 7  
    Przekaźniki są dobre bo wtedy nie działały by również same wycieraczki
  • Poziom 17  
    ze spryskami mają sie włączać wycieraczki a do szyb w prądzie, to być może wina leży przy elektronice sterowania silniczka bądź w reszcie od niego dołączonej od sterownia, czy coś zacina szybe np. uszczelka?, na to pomoże podłączenie fejsa diagnostycznego.
  • Poziom 7  
    Zdejmowalem tapicerke i wszystko wydawalo sie okej wiec pewnie bedzie to wina tego sterownika. Orientuje sie ktos ile wyniesie naprawa? A co do wycieraczek to skoro bezpieczniki i przekazniki sa ok, a nie wlacza sie spryskiwacz jak i wyciaraczki to zostaje chyba tylko manetka... Chyba, ze ma ktos jeszcze jakis pomysl?
  • Poziom 17  
    A działają szybsze biegi od tylnej wycieraczki?, podłącz na tzw. sztywno odpowiednio pinowo tak dla sprawdzenia sprawności mechanizmu wycieraczek.