Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32LF5800 - Plama z niebieskim podświetleniem - uszkodzona matryca?

24 Maj 2016 15:04 1146 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Jestem w sporze w jednym ze sklepów internetowych. Po otrzymaniu telewizora uruchomiłem go dopiero po kilku dniach (oczekiwania na podłączenie kablówki) po czym okazało się, że na ekranie występuje nierównomierna plama w górnej części ekranu - świecenie na niebiesko, szczególnie widoczna na ciemnym ekranie:
    LG 32LF5800 - Plama z niebieskim podświetleniem - uszkodzona matryca? LG 32LF5800 - Plama z niebieskim podświetleniem - uszkodzona matryca?
    Serwis LG stwierdził, że jest to uszkodzenie mechaniczne.
    Po odmowie naprawy zgłaszałem Niezgodność towaru z umową oraz z tytułu rękojmi. Mimo wymiany wielu maili, sklep uparcie odmawia wymiany towaru:
    Cytat:
    Zgłaszana przez Pana usterka spowodowana została punktowym przyłożeniem zbyt dużej siły do matrycy.
    Doszło do odkształcenia się kryształu.

Jeżeli po otrzymaniu przesyłki nie stwierdził Pan niezgodności, ubytek powstał w wyniku użytkowania urządzenia niezgodnego z instrukcją obsługi.

Czy faktycznie może to być uszkodzenie mechaniczne? Telewizor nie posiada z zewnątrz żadnych uszkodzeń, także pudło jest w nienaruszonym stanie.
  • Poziom 35  
    Pozostaje rzecznik konsumenta a następnie sąd. Oczywiście masz ekspertyzę serwisu na piśmie? Czy napisali w jakich okolicznościach powstała wada skoro nie ma żadnych zewnętrznych uszkodzeń? Ciężka droga przed Tobą.
  • Poziom 2  
    Nie mam jeszcze ekspertyzy, powinna przyjść pocztą na dniach.
    Pierwsze, co zrobiłem, po zauważeniu usterki, zgłosiłem to do LG. Stwierdził, że to uszkodzenie mechaniczne.
    Następnie zgłosiłem to do sklepu, wysłałem maila ze zdjęciami i po konsultacji z serwisem LG stwierdzili, że to uszkodzenie mechaniczne (nie wiem jednak, czy już sklep miał świadomość, że zgłaszałem usterkę do serwisu).
    Konsultowałem dziś telefonicznie z regionalnym rzecznikiem sprawę, stwierdzili, że faktycznie sprawa trudna do rozstrzygnięcia, bo telewizor mógł mieć wadę przed wysyłką (co podejrzewam). Będą prowadzić w mediację w tej sprawie.
  • Poziom 1  
    Witam,
    Mam podobny problem z TV LG 32LF5800
    Na ekranie występuje niemal identyczna plama.
    Zgłosiłem uszkodzenie i czekam aż euro rtv agd przyśle do mnie serwisanta
    od lg w celu sprawdzenia i jak to napisali ewentualnej naprawy.
  • Poziom 2  
    Nie może być mowy więc o uszkodzeniu mechanicznym. Ja czekam na wynik mediacji Rzecznika ze sklepem. Może jakaś wadliwa seria.