Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multiswitch i rozdział sygnału na wyjściu

24 Maj 2016 15:44 1128 6
  • Poziom 15  
    Witam kolegów.
    Mam do Was pytanie...
    Instalacja oparta jest na multiswitchu 5/4. W lokalach mam 4 gniazda przelotowe i 4 końcowe. Wszystkie wyjścia z multiswitcha już są wykorzystane, a muszę podłączyć jeszcze dwa gniazda (jedno przelotowe, jedno końcowe), czyli pod multiswitcha potrzebuję podłączyć jeszcze jeden przewód.
    Jaki muszę zastosować rozgałęźnik by rozdzielić sygnał wychodzący z multiswitcha? Jakim pasmem musi się charakteryzować?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    m_joker napisał:
    Witam kolegów.
    Mam do Was pytanie...
    Instalacja oparta jest na multiswitchu 5/4. W lokalach mam 4 gniazda przelotowe i 4 końcowe. Wszystkie wyjścia z multiswitcha już są wykorzystane, a muszę podłączyć jeszcze dwa gniazda (jedno przelotowe, jedno końcowe), czyli pod multiswitcha potrzebuję podłączyć jeszcze jeden przewód.
    Jaki muszę zastosować rozgałęźnik by rozdzielić sygnał wychodzący z multiswitcha? Jakim pasmem musi się charakteryzować?

Posta pisałem w pośpiechu i teraz widzę, że źle wytłumaczyłem.

Chodzi o to, że pod jedno wyjście z multiswitcha muszę podłączyć dwa gniazda końcowe, z tym, że tylko na jednym z nich będzie podłączony jeden tuner SAT, ale na dwóch DVB-T.

niestety muszę rozdzielić ten sygnał (zastosować jakiś rozdzielacz).
    Gniazda przelotowe też zostaną, tylko że na jednej linii będzie max 1 tuner i 2 odbiorniki DVB-T.
    Jest to stara kamienica więc prowadzenie nowych przewodów do lokali mija się z celem, poza tym mieszkańcy nie chcą się zgodzić na taką przebudowę instalacji a już na pewno nie będą chcieli za nią zapłacić. :)
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    m_joker napisał:
    Jest to stara kamienica więc prowadzenie nowych przewodów do lokali mija się z celem, poza tym mieszkańcy nie chcą się zgodzić na taką przebudowę instalacji a już na pewno nie będą chcieli za nią zapłacić.

Więc w jakim celu to robić?
    Odpowiedz dostałeś.
    mihal2002 napisał:
    Żaden. Wymiana multiswicha. I zlikwidować te gniazda przelotowe!

Można to zrobić, ale po co, jak?
    m_joker napisał:
    na pewno nie będą chcieli za nią zapłacić.
  • Poziom 15  
    maksar napisał:

Więc w jakim celu to robić?
    Odpowiedz dostałeś.

W takim celu, że już istnieje instalacja, a chciałbym w jeszcze jednym lokalu mieć DVB-T, a najprostrzym sposobem jest położenie przewodu z lokalu do miejsca z multiswitchem.

Więc może tak...

Czy mogę rozdzielić sygnał z anteny DVB-T (przed multiswitchem), gdzie z rozgałęźnika jeden trafiłby do multiswitcha a drugi do gniazda abonenckiego?
    Bo z tego co przejrzałem to nie ma rozgałęźników z pasmem DVB-T i SAT w jednym (by rozdzielić za multiswitchem)

a jednak znalazłem coś takiego : Link
    Za multiswitchem może być coś takiego? Oczywiście tylko jeden tuner na ktorymś z wyjść.
  • Poziom 24  
    m_joker napisał:
    a jednak znalazłem coś takiego

Jak się chce, to się i znajdzie. :D
    m_joker napisał:
    Za multiswitchem może być coś takiego? Oczywiście tylko jeden tuner na ktorymś z wyjść.

Może być.