Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana telefonu na nowy w cenie do 2 tysięcy złotych

SCF 24 May 2016 17:01 678 8
    SCF
    Level 6  
    Witam,

Aktualnie posiadam Nokię Lumię 930. Były w prawdzie schody z wgraniem win10 ale w końcu się udało i ogólnie jestem z tego telefonu bardzo zadowolony.

Moja mama chciałaby ode mnie odkupić ten telefon.
    Szczerze mówiąc mógłbym go odsprzedać i kupić sobie inny ALE
    nie chciałbym kupować czegoś dużo droższego a o tej samej jakości lub niezuważalnie lepszego.
    Właściwie z tych telefonów co przeglądałem jedyny kandydat jakiego dostrzegłem to sony xperia Z5 ale cena odrzuca - nie jestem przekonany czy tak wysoki koszt nie będzie wynikał głównie z marki a nie z jakości.
    Wszelkiej maści samsungi i LG z tego co w spec technicznej przeglądałem są takie sobie - nie zachwycają, a w dodatku ich zewnętrzne wykonanie zwyczajnie mi się nie podoba. Myślałem jeszcze nad chińskimi telefonami tj. telefonami z chuńskich firm takich jak Xiaomi, Miui... są względnie tanie, mają dobre opinie, na testach wypadają dobrze, no ale zaś tutaj może być źle spolszczony soft, gwarancja jest wątpliwa, więc w razie awarii telefonu może być problem z jego serwisowaniem.
    Generalnie moim priorytetem jeśli chodzi o telefon jest mocny aparat, który robi zdjęcia ze szczegółami i i w dobrej jakości.
    Jeśli jednak takiego telefonu, który byłby widocznie lepszy od mojej obecnej Lumii nie ma albo jest ale kosztuje 3 tysiące złotych, to raczej nie będę takim zainteresowany i pozostanę przy swoim a dla mamy poszukam innego telefonu który będzie mogła kupić.

Wszelkie sugestie i porady dotyczące telefonów mile widziane. Chodzi mi o to czy może znacie takie telefony do 2 tysięcy które spełniałyby jakościowo moje oczekiwania oraz czy to prawda że microsoft planuje zaniechać prac nad telefonami dla domowych użytkowników.
    buczo11
    Level 28  
    Witam!
    SCF wrote:
    Generalnie moim priorytetem jeśli chodzi o telefon jest mocny aparat, który robi zdjęcia ze szczegółami i i w dobrej jakości.

Na tym polu bryluje LG z modelami G3, G4, V10 i G5 (te dwa ostatnie dużo powyżej 2 tys.).
    SCF wrote:
    czy to prawda że microsoft planuje zaniechać prac nad telefonami dla domowych użytkowników

Tego to chyba sam MS nie wie :-), jakiś czas temu czytałem (konkretnego źródła nie pamiętam) w sieci, że MS przyznał się iż Windows 10 Mobile nie był ich priorytetem (w kontekście niezbyt dopracowanych pierwszych wersji systemu).
    Rybus85
    Level 23  
    Była prezentacja i nie będą robili. Tylko oprogramowanie i telefony Premium(cena około 3tyś z naprawdę porządnymi bebechami),możliwe że jeszcze telefony z najniższej półki. Sami stwierdzili że nie mają szans z androidem(chyba ponad 70% rynku) ios.
    Również polecam LG. Mnie też się bardziej podoba wygląd i podejście do klienta. Ale G5 już nie bardzo... Tandeta z modułami(nie wygląda to ciekawie, szpary i cena z kosmosu za moduł)i przyciski już na powrót z boku a nie z tyłu...
    SCF
    Level 6  
    LG przoduje w aparatach ?
    Porównywałem swoje zdjęcia z LG G4 i szczerze mówiąc moje wydawały mi się jakościowo lepsze (ale to była powierzchowna ocena).
    Poza tym ta obudowa plastikowa G4 wygląda jak zabawka dla dzieci - w ogóle nie leży mi ten design.

Tzn jeśli polecacie akurat ten telefon to nie omieszkam akurat jego specyfikacji się dokładnie przyjrzeć, ale czy moglibyście powiedzieć co wpływa na pierwszorzędowość LG jeśli chodzi o fotografie ?
    Rybus85
    Level 23  
    Chociażby dobra matryca,bardzo jasny obiektyw i to co deklasuje konkurencję to tryb manualny :)
    SCF
    Level 6  
    Szkoda że nie ma wersji kompaktowych tego LG, bo trochę za duży jak dla mnie. Optymalne jest dla mnie 5 cali.

A co możecie powiedzieć o chińskim Xiaomi mi5 ?
    Ktoś tego używał, często tel telefon jest zachwalany ale pod ogólnymi względami, a jak jest z jakością filmów i zdjęć ?
    No i gdzie kupić czy można go reklamować ? Czy jest polska wersja systemu ?
    Z youtubowskich testów wypadł słabo.
    Rybus85
    Level 23  
    Kolega na dniach dostanie więc dłużej sobie przetestuje :) LG nie jest takie duże. Wyświetlacz zajmuje prawie całą powierzchnię,więc jest porównywalny z mniejszymi telefonami :)
    SCF
    Level 6  
    Już wiem jakim cudem znajomi kupili G4 w abonamencie za 700 zl i dlaczego ich telefon ma taki dziadowski aparat.
    Otóż to nie jest G4 tylko G4 stylus - jakaś okrojona mocno wersja.