Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niedzałająca karta Intel Centrino Wireless-N 1030 w laptopie Acer Aspire 5757G

darqa 24 Maj 2016 17:26 912 10
  • #1 24 Maj 2016 17:26
    darqa
    Poziom 5  

Witam!
    Mam pytanie. Posiadam telewizor Lg z funkcją WiDi i miracast i chciałym połączyć się bezprzewodowo, aby wyświetlać ekran laptopa na tv. Niestety mój laptop Acer Aspire 5750g nie obsługuje WiDi ponieważ nie ma karty wifi obsługującej ta technologię. Wyczaiłem, że w zepsutym laptopie posiadam kartę wifi Intel® Centrino® Wireless-N 1030, która ma tą funkcję (aktualnie w obecnym posiadam Atheros AR5B97 Wireless Network Adapter bez funkcji WiDi). Przekładałem kartę Intela do komputera lecz nie działała pomimo zainstalowania aktualnych sterowników. Aktualnie mam windows 10. Wyczytałem, że należy spełnić określone normy aby mieć WiDi, tj mam adekwatny procesor oraz kartę graficzną. Co muszę zmienić lub doinstalować w swoim laptopie aby ta karta działała? Niżej załączam specyfikację mojego laptopa.

0 10
  • #3 24 Maj 2016 18:28
    darqa
    Poziom 5  

Podany przez Cb sterownik próbowałem instalować kilkukrotnie, wyskakiwało mi takie okienko. Dziwi mnie tylko, że karta wifi Intela nie chce działać na moim laptopie.

0
  • #4 24 Maj 2016 20:30
    adamjk
    Poziom 23  

Dlatego też zadałem pytanie, czy twoja nowa karta działa poprawnie w zakresie łączności bezprzewodowej? Zamieściłeś 7 obrazków, z których nic nie wynika. Pomocny byłby natomiast widok menedżera urządzeń.

0
  • #6 24 Maj 2016 21:39
    adamjk
    Poziom 23  

Na 1.png widzę kartę Atheros. Czy na pewno chodzi o nią?

0
  • #7 24 Maj 2016 22:03
    darqa
    Poziom 5  

Przepraszam. Po włożeniu karty Intela 1030 jest ona wyświetlana, ale nie działa. Nie mogę zainstalować również do niej sterownika

0
  • #8 24 Maj 2016 23:55
    adamjk
    Poziom 23  

Moja wina, zasugerowałem się faktem, że masz Windows 10. Chyba ostatni WiDi software dla twojego procesora (i3-2310m) jest tutaj: https://downloadcenter.intel.com/download/23861/Intel-WiDi-Pro-WiDi-Software-for-Windows-
    z tym, że jest tylko dla Windows 7 i 8. Zainstalowałem dla sprawdzenia pod Win 7 i działa, brak mi tylko telewizora.
    Następna sprawa, to sterownik karty WiFi. Podaj proszę widok zakładek "Sterownik" i "Szczegóły". W każdym bądź razie najpierw musi działać karta WiFi, a potem można dopiero próbować uruchomić WiDi.

0
  • #9 25 Maj 2016 05:54
    strucel
    Poziom 27  

Wg mnie nie masz coś nie tak ze sterownikami grafiki - widi wymaga grafiki intela albo ewentualnie optimusa czyli przełączalnej intel/nvidia u ciebie niby są obie ale pracuje chyba ciągle nvidia , o ile pamiętam były jakieś problemy z działaniem optimusa pod 10.

0
  • #10 25 Maj 2016 10:43
    darqa
    Poziom 5  

Dziwne jest dla mnie, że karta Intela nie chce działać u mnie w laptopie, mam jakieś złe podzespoły nie współpracujące z nią czy jak? Jest jakaś inna karta, która obsługiwała by widi i działała by w laptopie?

0
  • #11 27 Maj 2016 02:00
    adamjk
    Poziom 23  

Dla mnie nie jest to dziwne. W pierwszej kolejności powinieneś odinstalować wszystko, co związane jest z tą kartą WiFi, sterowniki i software Intela. Na stronie Intela ostatnie sterowniki dla Intel Centrino Wireless-N 1030 są dla Windows 8 i mają numer 15.11.0.7, a u ciebie są 15.4.1.1, więc coś się nie zgadza. Następnie użyj CCleaner'a i usuń wpisy rejestru jak i pliki temp.
    https://www.piriform.com/ccleaner
    Windows 10 to nie jest Windows 8, więc po odinstalowaniu i zrestartowaniu pozwól systemowi wyszukać sterowniki. Niestety (a raczej na szczęście) nie mam Windows 10, jak również karty Wireless-N 1030 i nie mogę zrobić tego za ciebie. Powodzenia!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo