Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiana wkladki w Gramofonie Technics sl-2000

Creepthor 24 Maj 2016 19:09 750 2
  • #1 24 Maj 2016 19:09
    Creepthor
    Poziom 4  

Witam.
    Krotko i tematycznie :
    Chciałbym zamienić wkładkę w moim gramofonie. Obecnie używam oryginalnej Eps-270 ed ( około 150 godzin ), lecz dźwięk który jest reprodukowany naprawdę od samego początku nie zadawala ( w sumie plaski prawie niewidoczny bas, dużo wysokich i płaska średnica) .
    Długo szukałem na różnych forach i... nie wiem tak naprawdę jaki w miarę tani element zamontować by otrzymać soczysty bas i akceptowalna średnicę i wysokie.
    Ortofon Pro Om? AT 100 MK ? Nagoka?
    Może któryś z forumowiczów ma wystarczająco doświadczenia z tym gramofonem i zabawą z wkładkami by pomoc.
    Sprzęcik pod montowany do gramka Cambridge Audio type 551P, i lampa Audio Institute VR-70.
    Dziękuję.
    Creep.

0 2
  • #2 25 Maj 2016 10:25
    aksakal
    Specjalista - urządzenia lampowe

Ci należy przekonać się, że przyczyna nie jakościowego dźwięku chowa się właśnie w wkladka. Lecz jeśli cewki wkladki nie mają obrażenia, a igła jest nowa to przyczyna złego dźwięku chowa się w jakości PW RIAA . który zabezpiecza korekcję charakterystyki częstotliwości wkladki i zabezpiecza wzmacnianie jej sygnału do standardowego poziomu . Jeśli jest możliwość sprawdź oddzielnie gramofon i PW .

0
  • #3 09 Cze 2016 16:57
    Creepthor
    Poziom 4  

Hm. Wlasnie jestem po testach u kolegi . Efekt ? Nic nie rozumiem.
    Podlaczylem Sl- ka z moim Cambridgem do innego wzmacniacza ( Electrocompaniet set przed - i wzmacniacz koncowy) i .. przepraszam za slowo .. kupa....
    Po chwili podlaczam SL-Ka ( zamienialem tez wkladki - oryginalne National eliptic i standard) do innego przedwzmacniacza (Pink faun Minion) i tez ... tragedy!!!
    A po podlaczeniu Cambridga do mojego Vr-70 i gramofonu kolegi ( Thorens TD 160) wszystko gra ze az milo... jednak cos nie tak z Sl-kiem.
    Jakies pomysly ? Serwis , zmiana czegos w sl-ku ?
    dziekuje z gory za podpowiedzi.
    Creep.

Cytat:

Problem rozwiazal serwis .
    pozdrawiam creep.

0