Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor do 500EUR (Niemcy)?

davede 24 Maj 2016 20:21 459 0
  • #1 24 Maj 2016 20:21
    davede
    Poziom 3  

Cześć,

jestem tu nowy i na forum nie trafiłem przypadkowo. Stoję przed wyborem kupna telewizora do 2000zł, choć z racji tego, iż mieszkam w Niemczech, za cenę przyjmę po prostu ok. 500EUR.

Około 2 tygodni temu zdecydowałem się na zakup Sharpa, modelu LC-48CFF6002E . Niestety, TV został odesłany po tygodniu do sklepu, ponieważ miałem z nim tylko same problemy. Obraz, choć kąty widzenia były świetne, to wydawał się dość powolny. Na dodatek był strasznie jasny i musiałem grzebać w ustawieniach, by go trochę przyciemnić. Ogólnie nie znam się na telewizorach, a wszystko idzie do przodu. Zaciekawiły mnie też jego smart-funkcje, choć po zaledwie dniu, przestał łączyć się z wifi informując mnie błędem po angielsku (choć interfejs był polski). Miałem wrażenie, że kupiłem chińszczyznę, a urządzenie potrafiło samo wyłączyć się po dłuższym surfowaniu po ustawieniach (tak, jakby nie wyrabiał procesor). Sama jego budowa to tani plastik, zaś z tyłu telewizora - przychylając ucho - słyszałem piszczenie. Może trafiłem na jakiś wadliwy egzemplarz, jednak niesmak pozostał i czułem się zawiedziony. Na szczęście pieniądze odzyskałem i mogę kupić - mam nadzieję - już coś normalnego.

Do rzeczy: Szukam telewizora do pokoju gościnnego, choć jest on tak 'skonstruowany', że widz siedzieć będzie do niego w odległości może ~2m. Sharp, o którym wyżej wspomniałem, miał 48 cali, i rozmiarowo był okej (lubię duże TV), jednak czasem wydawał mi się za duży.

Dlatego myślałem o nieco mniejszym graczu i znalazłem coś takiego:

saturn.de/de/product/_lg-43uf6809-1976036.html

Produkt LG, rozdzielczość 4K, choć to dla mnie dość zbędny bajer bo nie oglądam w takich jakościach programów. Czy FullHD będzie na tym wyglądać normalnie? Dalej, czytałem, że WebOS to całkiem spoko system na telewizor tylko teraz pytanie, czy faktycznie będzie tam działać choćby lepiej niż 'znośnie'. Ogólnie widzę, że ma tylko 1 USB, ale chyba da się to jakoś przeboleć. Oprócz oglądania - przede wszystkim - sportu (piłka nożna), możliwe, że zamierzać będę podłączenie też do tegoż jakiejś konsoli (w przyszłości). Czy to dobra propozycja? Niestety, nie znam się zbytnio na TV i takie wartości jak 1000 PMI nic mi nie mówi. Najpewniej muszę obejrzeć ten telewizor, ale chciałbym poznać Wasze zdanie :) .

Druga propozycja, od znajomego już, to Samsung:

mediamarkt.de/de/product/_samsung-ue48j5150as-1973400.html

Trzecia i ostatnia, to coś od Sony, jednak z tego co czytałem na internecie, to TV typowo pod gry, a mi zależy głównie na komfortowym oglądaniu sportu czy też filmów.

saturn.de/de/product/_sony-kdl40w705-cbaep-1971393.html

Widziałem go w akcji i szczerze obraz mnie nie powala, jednak możliwe, że na wystawie odtwarzał po prostu reklamę w HD (takie miałem wrażenie).

Najbardziej zależy mi jednak o opinii tego pierwszego telewizora od LG. Starałem się szukać na niemieckich stronach, w opiniach, i z tego co widzę to sporo ludzi chwali jednak znalazłem kilka komentarzy neutralnych.

Pozdrawiam serdecznie.

PS Mam dostęp do talerzy satelitarnych (nc+ i cyfrowy polsat). Jeśli żadna z powyższych propozycji nie jest zbyt ciekawa (opłacalna), czy mógłby ktoś coś polecić coś ze strony mediamark.de / saturn.de ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME