Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung F3 HD103SJ 1TB - Spadki na 0 fps w wymagających grach

openforu 25 May 2016 01:15 831 5
    openforu
    Level 9  
    Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB powoduje kilkusekundowe spadki 0fps w nowszych grach (dying light, call of duty) wyciągałem 40-60fpsów i teraz jest tyle samo, z tą różnicą, że gra zamarza na 2 sekundy, 3 sekundy jest ok i tak w kółko.

Zacząłem sprawdzać jaka część to powoduje, pod ręką miałem stary dysk, który ledwo działał (ponad 1000 bad sectorów..) Po odpaleniu gry sam nie wierzyłem, spadków brak!

Myślałem, że to może wina zapełnionego dysku, przeniosłem wszystko na zewnętrzny, a pozostałości wyczyściłem w diskpart komendą clean, zrobiłem nowe partycje, wgrałem system i dalej to samo.

SMART dysku:

Jeszcze 16 miesięcy temu nie było takich spadków.
    310artur
    Level 43  
    Z dyskiem coś się dzieje. Parametr 01 w Samsungach zdaje się powinien wynosić zero. C7 i C8 też niepokojące jeśli rosną. Według mnie dysk niepewny ale analiza SMART to nie moja specjalność - z resztą lepszy efekt byłby po zamieszczeniu tematu w dziale HDD i odzysk danych.
    RADU23
    Moderator of Computers service
    Interpretując SMART:
    - jak wspomniał kolega @310artur , parametr "01" dla dysków Samsunga powinien wynosić "0". Jego wzrost, świadczy o problemach z powierzchnią dysku.
    Wykonaj skan powierzchni w MHDD i zamieść zdjęcie z czasami dostępu do sektorów
    http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

- parametr C7, informuje o problemach z taśmą SATA, dysk-płyta. Wymień taśmę na nową. Po wymianie parametr nie zmniejszy się do zera, lecz nie będzie wzrastał.
    - BF informuje i ilości upadków/uderzeń które dysk zaliczył.
    openforu
    Level 9  
    Kabel jest nowy, C7 jest na wartości 14 od wielu lat, ale 01 i C8 zwiększają się, nie wiem jak pozostałe.
    BF był na wartości 4 przez niewielki wstrząs obudową, który miał miejsce kilka lat temu, jak dysk był sprawny, i widzę, że nie zwiększył się.

Tutaj wynik z MHDD:
    Włodi
    Level 19  
    Miałem ten sam dysk przez około 7 lat, i też zaczął nie wyrabiać w najnowszych grach. Framerate w porządku, ale ciągłe zrywy w takich tytułach jak GTA V, czy Rise od the Tomb Raider. Nic nie dawały reinstalki, zerowania itp. SMART w moim przypadku był całkiem w porządku bo dawałem go wielokrotnie do analizy. Po wielu kombinacjach z wymianą kabelków itp. problem ostatecznie rozwiązała jego wymiana na tandem SSD + SSHD. Samsung leży w bezpiecznym miejscu z backupem, jako że nadal jest sprawny.
    openforu
    Level 9  
    Mój zakupiony w 2009 i dalej sobie nieźle radzi, niestety problem jest tylko w nowych grach od niedawna.