Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Qashqai J10 - Sterowanie centralnym zamkiem

bhtom 25 May 2016 11:26 6345 8
    bhtom
    Level 38  
    Witam,

Założyłem Tytana DS300P do Qashqaia J10. Sterowanie centralnym zamkiem podłączyłem do modułu za schowkiem pod przewody od wewnętrznego przycisku zamykania. Nastawy długości impulsu w Tytanie zostawiłem fabryczne (1 sek.). Niby wszystko działa, ale nie do końca. Mianowicie, jak auto postoi dłużej (np. 2 dni), nie można otworzyć auta z pilota alarmu. Tak jakby wejścia od wewnętrznego przycisku przechodziły w uśpienie. Aby otworzyć auto trzeba użyć pilota w kluczyku. Gdzie popełniłem błąd, może powinienem wydłużyć długość impulsów po stronie Tytana?

Pozdrawiam.
    piotrek22101
    Level 39  
    Znajdż impulsy z drzwi,wewnętrzne sterowanie jest uśpione po dłuższym postoju.
    Moderated By norbert.s.:

A skąd wiesz, że jest sterowanie z wkładki?

piotrek22101
    Level 39  
    Tego nie sprawdzałem. Może być też tak że wszystko usypia i tylko fabryczny pilot działa. Ja zakładałem alarmy pod fabryczne piloty.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    bhtom
    Level 38  
    Witam,

Problem rozwiązany. Okazało się, że po odłączeniu aku trzeba poprawnie zainicjować centralny zamek. Trzeba to zrobić przekręcając kluczyk we wkładce (zgodnie zresztą z instrukcją samochodu). Otwarcie i zamknięcie z pilota w kluczyku niestety nie wystarczy... Po tej operacji centralny otworzył się normalnie z pilota Tytana po ok. 65 godzinach postoju...
    Temat zamykam.

Pozdrawiam.