Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

'03 Berlingo 1.9D 70KM - Awaria sprzęgła (łożysko), tylnego zawieszenia (belka?)

25 Maj 2016 13:25 1158 3
 • Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  1. Umarło ci łozysko oporowe w układzie sprzęgła. Piski są stąd, że teraz obudowa łożyska trze na sucho o słoneczko. W prostych słowach masz sprzęgło do roboty i to jak najszybciej.

  2. Belka tylna do regeneracji. Polecam zrobić ją u fachowców w Pile. Naprawa jest droższa ale masz pewność dobrze wykonanej roboty z wykorzystaniem odpowiednich materiałów. Sam robiłem 3 lata temu i belka pracuje rewelacyjnie. Zawieszenie to bezpieczeństwo a na tym sie nie oszczędza. Odradzam firemki co zabierają twoją belke a dają "zregenerowaną" inną. Niestety takie regeneracje sa robione na częściach głównie z chin, materiał po prostu jest za mało wytrzymały i baaardzo szybko się zuzywa. Efekt jest taki, ze trzeba naprawiac bardzo szybko ponownie, a w najgorszym wypadku może taka oszczędność doprowadzić do wypadku.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Zużycie sprzęgła zależy m. in. od sposobu jazdy konkretnego kierowcy. Więc tu trudno wyrokować czy to jest za mały przebieg czy nie. Co należy wymienić będzie wiadomo, gdy mechanik rozłoży i zobaczy stan elementów. Ale dobra praktyka to wymiana pełnego kompletu za jednym rozłożeniem i wtedy ma się spokój na długo.
  Co do belki, to już dawno powinny zostać w niej wymienione łożyska i uszczelniacze.
  Osobiście nie bawiłbym się w belki sprowadzane nie wiadomo skąd i nie wiadomo jak naprawione. Ale oczywiście wybór należy do ciebie.