Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alfa Romeo GT - radio - Proszeę o sugestie - montaż radia/kamery cofania

kobielczak 25 May 2016 13:36 5697 11
    kobielczak
    Level 9  
    Witam!
    Na początku proszę mnie nie atakować.. ale... udało mi się kupić radio.. Peiying 9905 (nowe) za bardzo śmieszne pieniądze. Postanowiłem zamontować je w swoim aucie.

Do radia, zakupiłem od razu kamerę cofania wbudowaną w ramkę oraz.. lepszą antenę TV (wiem, wiem..taki zbędny bajer). Nie zapomniałem również o ramce montażowej - ponieważ fabryczne radio jest ciut większe. Przejdźmy jednak do sedna:

Mam jedno nurtujące pytanie:

W aucie mam zamontowane fabryczne nagłośnienie z BOSE. Jest to wzmacniacz, subwoofer w bagażniku oraz zestaw głośników. Jak podłączyć Bose do tego Radia? Jest to na zasadzie plug&play czy trzeba coś przerabiać z instalacją?

Dziękuje za pomoc i sugestie. Pozdrawiam!
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • OptexOptex
    sherman34
    Level 17  
    Jeśli twoje poprzednie radio podłączone było za pomocą innego wtyku, to musisz zastosować przejściówkę, wzmacniacz subwoofera podłącza się do tego radia przy pomocy gniazda oznaczonego na poniższym rysunku jako C. Również potrzebny ci odpowiedni kabel, nie wiem czy masz w zestawie.
    kobielczak
    Level 9  
    Hej!
    Dziekuję za odpowiedź!

W zestawie mam taką małą wtyczkę - która przypomina wtyczkę "C" a z drugiej strony przewodu jest wtyczka przypominająca ISO + kilka luznych kabli "key" - do sparowania z kierownicą.

(drugi od prawej)

Rozumiem, że wystarczy przepiąć wtyczki i będzie działało? :)
  • OptexOptex
    piotrek22101
    Level 39  
    To do sterowania z kierownicy ta mała. Według mnie powinno działać bo jest przejściówka.
    sherman34
    Level 17  
    Ten kabel drugi od prawej służy do podłączenia głośników i zasilania do radia (oraz ewentualnie do sterowania z kierownicy. Wzmacniacz subwoofera masz zapewne do radia podłączany przy pomocy wtyku RCA, więc potrzebujesz jeszcze tą wiązkę pierwszą od prawej do podłączeniu suba.
    kobielczak
    Level 9  
    Wszystkie wiązki mam :)

Sub - jest oryginalnie montowany - BOSE :)
    Nie mam niestety nigdzie schematu.. nie mam tez nigdzie informacji - jak Bose jest zamontowane.

Spradzilem oryginalne radio ktore jest w Alfie Romeo - tam nie ma wtyczek RCA, tak wiec mysle.. ze po prostu kable sygnalowe sa... w kostce ISO..

Podsylam zdjecie radia z Alfy:

kobielczak
    Level 9  
    Dziękuje!

Dziś lub jutro postaram się to ogarnąć :)

Żeby nie zakładać nowego tematu:

Ponoć gdzieś w tym radiu - należy podpiąć przewód do hamulca ręcznego - aby działały funkcje DVD/Video w tym radiu podczas jazdy. Czy to prawda? :
  • Helpful post
    piotrek22101
    Level 39  
    Oznaczenie parking zazwyczaj,dajesz do masy.
    sherman34
    Level 17  
    Na to wygląda. Różowy luźny kabel z głównej wiązki ma być podłączony do hamulca ręcznego. Jeśli się podłączy go do masy przez zaciągnięcie ręcznego to umożliwi to działanie DVD. Możesz go podłączyć do masy na stałe i jeśli radio nie ma czujnika ruchu, to będziesz mógł mieć DVD/TV włączone non stop.
    kobielczak
    Level 9  
    Cześć!
    Finalnie - radio podłączone, kamera cofania podłączona, antena TV podłączona - wszystko działa :)

Mam jednak kilka pytań:

1) Radio cały czas "syczy" od włączenia. Cały czas słychać takie "ssss" w głośnikach, niezależnie czy volume jest 1 czy 20. W sytuacji kiedy naciśnie "MUTE" tak radio się wycisza i żadne syczenie się nie roznosi.

2) Jak zainstalować GPS? Przykładowo automapę? Rozumiem, że to ma być normalna, komputerowa wersja - którą muszę zainstalować po prostu nie na dysku lecz na karcie, którą włoże do radia?

3) Czy ten Peiying 9905 - posiada ustawienia "własnego" equalizera? Mam na myśli to, że bardzo dużo basu jest, mimo, że opcja "loud" jest wyłączona. W opcjach "EQ" mam tylko: rock, jazz, pop..

Na chwilę obecną to wszystko :) Jak sobie coś przypomnę - to napiszę.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc i odpowiedzi.
    kobielczak
    Level 9  
    Cześć!
    Poradziłem sobie z 1 problemem - syczeniem radia.

Podłączyłem głośniki przez 4x RCA - szumy ustały wszystko jest ok.. jednak - nie działa subwoofer - w bagażniku (bose).

Gra on BAARDZO cicho, praktycznie niesłyszalnie... nawet jak radio ustawione jest na max...

Ktoś ma jakiś pomysł?
    Pozdrawiam!