Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW passat b5 1.9 110km 98r nie odpala

Golas82 25 May 2016 15:01 945 5
    Golas82
    Level 2  
    Witam mam problem z Passatem. Od jakiegoś czasu przy pierwszym odpalaniu na zimno nie chciał zaskoczyć pierwszy rozruch jest taki jak by zapalał na sekunde i koniec dopiero za drugim razem normalnie odpalał. Znajomy pobudził na ,, krótko,, elektrozawór przy pompie i odpalił. Myśląc ze to jest problem wymieniłem elektrozawór lecz nie dało to efektu i dalej nie odpala. Doszło do tego ze w ogóle nie można go odpalić. Jednak jak postoi to po pewnym czasie zaskakuje i normalnie zapala jeździ przez pewnie czas pali bez zarzutu. Później postoi nockę i rano znowu jest ten sam problem. Wymieniłem dodatkowo akumulator i tez niby od razu odpalił jeździłem parę dni i dzisiaj rano znowu nie zapalił. Jeżeli miał ktoś podobny problem i możne coś pomóc to proszę o rade pozdrawiam.
    Staszek49
    Level 35  
    Sprawdź, czy nie cofa się paliwo do zbiornika. Jeśli masz przeźroczyste wężyki paliwowe w rejonie filtra paliwa, to mogą być widoczne pęcherzyki powietrza. Możesz załóż zaworek zwrotny. Usterka może być też z innego powodu.
    Na ten temat poczytaj na forach internetowych.
    Golas82
    Level 2  
    Witam dopiero wróciłem z pracy wiec w jutro będę coś dalej walczył z autem . Tak kontrolka od świec (sprężynka) pojawia się i gaśnie tak jak zawsze.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Przydałoby się sprawdzić, z jaką prędkością obrotową kręci rozrusznik. Jaki jest kod silnika?
    Golas82
    Level 2  
    Witam problem był w czujniku temperatury paliwa do tego filtr paliwa miał rozwalone mocowanie i łapał lewe powietrze , immobilazer tez się zacinał.