Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips bSure SV1 - Podłączenie do dekodera Dion Freeview Digital TV Receiver

tomaszek117 25 Maj 2016 19:02 561 2
  • #1 25 Maj 2016 19:02
    tomaszek117
    Poziom 8  

Witam.
    Aktualnie jestem w Anglii i posiadam projektor Philips bSure SV1 (stary sprzęt).
    Z racji zbliżającego się Euro chciałbym oglądnąć je w domu więc wpadłem na pomysł zakupienia dekodera DVBt i podłączenia go do projektora. Kupiłem zwykły dekoder DVBt który ma jedynie wyjście EURO SCART. W moim projektorze takiego wejścia nie ma więc postanowiłem kupić kabel SCART -> COMPONENT. Niestety po podłączeniu dekodera do projektora i zestawu audio nie ma ani głosu ani obrazu. Czy takie połączenie jest możliwe? Czy muszę próbować z innym wariantem. W projektorze jest wejście Video, D-SUB, PS2, COMPONENT.
    Dekoder wcześniej sprawdziłem na małym telewizorku kablem SCART -> SCART i wszystko działało. Projektor podlaczony do PS3 poprzez wejście COMPONENT też działa.
    Pamiętam że podlaczając pierwszy raz PS3 do projektora musiałem zresetować w ciemno opcje PS3 żeby zmienić ustawienia rozdzielczości aby były obsługiwane przez projektor. Czy może byc podobnie z dekoderem? Niestety w tej chwili nie mam mozliwości podłączenia dekodera do TV żeby sprawdzić te opcje...
    Z góry dzięki za odpowiedzi.

Dodam jeszcze, że kabel który posiadam to:
    Link

W opisie projektora w internecie znalazłem:

Cytat:
    Video source connections

Component in 5 - Input sockets to connect to DVD- and HDTV-video equipment
    These sockets can be connected to the following output sockets: RGB-Y, YCbCr, YPbPr
    (480p, 720p, 1080 i).
    Video 6 - Input socket to connect to the Video out socket of a video recorder, Laser Disc player, video
    camera, DVD player, or TV with AV output socket.
    This socket can be connected to CVBS output sockets.

Więc mój projektor przez Component odbiera obraz RGB, i takie podłączenie powinno być możliwe. Podłączyłem dzisiaj dekoder do TV i w opcjach jest:
    Video Output: RGB, YUV, CVBS
    Możliwe że zakupiłem kabel Component -> Scart? Bo czytałem że w przypadku złącza Scart -> 3xRCA ma znaczenie czy jest to kabel In czy Out, może być tez tak w przypadku kabla Component?

0 2
  • Pomocny post
    #2 27 Maj 2016 04:01
    Polon_us
    Poziom 40  

Hmm, chciałbym koledze zwrócić uwagę na dwie podstawowe rzeczy:

1 -

tomaszek117 napisał:
    Więc mój projektor przez Component odbiera obraz RGB,

Te stwierdzenie jest nieprawidłowe. Sygnał Component to nie jest sygnał RGB! To są dwie różne sprawy.
    Aczkolwiek przyznaję, że kolor wtyczek może sugerować tę nazwę.

Prawidłowym wyborem w menu dekodera powinno by YUV - co jest skróconym symbolem sygnału Component.

2 -
    tomaszek117 napisał:
    These sockets can be connected to the following output sockets: RGB-Y, YCbCr, YPbPr
    (480p, 720p, 1080 i).

Tu chciałbym zwrócić uwagę, że sygnał 480p jest standardem nie-europejskim, najczęściej spotykany w USA.
    Mając podłączony dekoder do telewizorka proszę sprawdzić, jakie opcje rozdzielczości ekranu można wybrać, o ile. Instrukcje które przejrzałem są ubogie w tym aspekcie ustawień dekodera.
    Jesli będzie tam 720p lub 1080i (a to jest wątpliwe) - to należy ją wybrać. Nawet jakby telewizorek się "zbiesił" w tym momencie.

Powodzenia :)

0
  • #3 27 Maj 2016 18:08
    tomaszek117
    Poziom 8  

Cytat:
    Prawidłowym wyborem w menu dekodera powinno by YUV - co jest skróconym symbolem sygnału Component.

Mam tak ustawione mimo to nie ma ani dźwięku (który jest podłączony nie do projektora a do głosników), ani obrazu.
    Niestety w opcjach dekodera nie znalazłem nigdzie możliwości zmiany rozdzielczości.

Cytat:
    Możliwe że zakupiłem kabel Component -> Scart? Bo czytałem że w przypadku złącza Scart -> 3xRCA ma znaczenie czy jest to kabel In czy Out, może być tez tak w przypadku kabla Component?

Czy w przypadku kabla Scart ->Component ma to znaczenie? Pytam ponownie ponieważ na kablach z audio jest napisane Audio IN nie zwróciłem wcześniej na to uwagi... możliwe że kabel działa tylko w stronę Component -> Scart?

EDIT.
    Dzisiaj przyszedł mi kabel SCART -> 3RCA podłączyłem do projektora zmieniłem ustawienia w opcjach dekodera na: CVBS, zgodnie z instrukcją obsługi i zarówno obraz jak i dźwięk się pojawił. Więc może jednak to wina kabla...

0