Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeLonghi Venezia ESAM 3200.S - Zaparzcz nie przesuwa się, drzwiczki same odskaku

seicoproblem 25 Maj 2016 23:33 1353 5
  • #1 25 Maj 2016 23:33
    seicoproblem
    Poziom 7  

Witam serdecznie, proszę o radę dotyczącą mojego ekspresu. Ostatnio podczas włączania ekspresu, kiedy słychać było pracę/jazdę zaparzacza i zjeżdżał on całkowicie w dół, zaczęły otwierać się drzwiczki do ekspresu, jednak po ich domknięciu, nadal można było zrobić kawę. Dzisiaj miała miejsce taka sama sytuacja, tylko po domknięciu drzwiczek, nadal paliła się czerwona lampka informująca o problemie. Mój dzielny mężczyzna pomyślał, że należy przeczyścić zaparzacz, ale najpierw problemem okazało się wyjęcie tacki ociekowej (zaparzacz jakby zjechał za bardzo w dół), a potem problemem było wyjęcie samego zaparzacza, dopiero po delikatnym poruszaniu nim, można było go wyjąć (czerwone bolce trzymające go chodziły bez problemu). Po wyczyszczeniu zaparzacza, nie chciał wskoczyć na miejsce - musieliśmy trochę nakombinować się, żeby go umieścić na prawidłowym miejscu (jakby nie chciał dochodzić do tyłu). Po ponownym włączeniu, problem nadal występuje. Słychać głośną pracę zaparzacza, ale sam zaparzacz idzie tylko trochę w dół przez co wypycha lekko tackę i nie idzie wcale do góry. Zrobiliśmy także reset ekspresu i w trybie testowym sprawdziliśmy działanie zaparzacza - nie rusza się wcale. Dziwne jest też to, że tacka na filiżanki jest bardzo gorąca (zwykle była lekko ciepła). Przeglądając elektrodę znaleźliśmy informację, że może być zepsuty mikroprzełącznik położenia, jednak nasz zaparzacz w ogóle się nie rusza.
    Proszę o informację, co może być przyczyną i jak mamy sobie z tym poradzić. Z góry dziękuję za pomoc.

0 5
  • #2 29 Maj 2016 14:20
    BRum
    Poziom 21  

Zniszczony element współpracujący ze śrubą pociągową.Silnik się kręci ale nie przesuwa siodła zaparzacza.Jak zszedł na dół i stanął tzn ,że mikrus zadziałał.Objawy to takie terkotanie napędu.

2
  • #3 06 Cze 2016 12:55
    seicoproblem
    Poziom 7  

Bardzo dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie: czy ten element współpracujący jest w tym elemencie - http://tufotki.pl/xDxew#p1952239 ? Chciałabym zamówić część, a nie wiem, co konkretnie wymienić.

0
  • #4 06 Cze 2016 17:13
    BRum
    Poziom 21  

Tak.Nie kupisz tego elementu tylko cały napęd a koszt to ok 360 PLN i pewnie taniej będzie używkę kupić .Ja sobie dorabiam te elementy z fosforobrązu i służą mi już od 4 lat ,nie miałem powtórki.Trochę trzeba mieć wprawy by dobrze to rozłożyć i prawidłowo poskładać ale warto,działa jak nowe.

2
  • #5 13 Paź 2016 22:39
    darektv
    Poziom 16  

Witam
    BRum czy masz kogoś kto potrafi to dorobić (i wytoczyć gwint wewnętrzny )?
    Mam zerwany gwint w tym elemencie
    Darek

0
  • #6 13 Paź 2016 22:44
    BRum
    Poziom 21  

Sam dorabiam ten element z dobrego materiału.

0
  Szukaj w 5mln produktów