Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bmw e39 - kodowanie używanego orginalego klucza możliwe ?

misio106666 26 Maj 2016 08:02 1098 8
  • #1 26 Maj 2016 08:02
    misio106666
    Poziom 11  

Witam , pisze post ponieważ od kilku godzin nie mogę znaleźć odpowiedzi ,sprawa wygląda tak , posiadam bmw 523i 97rok , kupiłem je z jednym kluczem który nie miał opcji otwierania i zamykania pojazdu , więc czy jeśli kupię oryginalny klucz używany np na allegro to czy uda się go zaprogramować,tak aby spełniał funkcję centralnego zamka , oczywiście tylko do zamykania i otwierania samochodu , wstawiłem jeszcze przed zimą centralny zamek ale kompletnie się nie sprawdza , zimą zamarza a czasami potrafi sam otworzyć samochód .

0 8
  • #2 26 Maj 2016 08:28
    PitbullPel

Poziom 11  

Skoro w oryginalnym kluczyku nie było opcji otwierania i zamykania pojazdu pilotem to po pierwsze czy masz pewność, że taka opcja w ogóle istnieje, czy w aucie jest oryginalna centralka sterująca z opcją komunikacji radiowej itd.
    Bez oryginalnego pilota ciężko będziesz miał coś dobrać. Sam przerabiałem ten temat. Mam w aucie fabryczny alarm, przy zakupie otrzymałem zwykłe kluczyki. Byłem u kilku elektromechaników i każdy w ten sam sposób odpowiadał, że bez oryginalnego pilota się nie da. Nie chce mi się za bardzo w to wierzyć chociażby ze względu na to, że istnieją skanery częstotliwości itd. No ale pewnie jest tak, że Panom w warsztatach nie chce się za bardzo z tym bawić.
    Wydaje mi się, że jak trafisz dobrego fachowca to jest to do zrobienia. Tylko nie wiadomo czy opłacalne.

0
  • #4 26 Maj 2016 09:06
    PitbullPel

Poziom 11  

Właśnie....Nie bardzo zrozumiała jest kwestia instalacji centralnego zamka. Czyli oryginalny mechanizm został zastąpiony innym czy też został podpięty tylko sam sterownik??

0
  • #5 26 Maj 2016 09:18
    misio106666
    Poziom 11  

podobno każde bmw e39 posiada fabrycznie centralny zamek , spotkałem się też na forum że jeśli jest domykanie szyb z kluczyka to na pewno jest taka centrala ,dodatkowo podobno w lusterku jest antena , faktycznie jest tam dość sporo kabli a widziałem tylko jeden fotorezystor w lusterku , a centralkę jaką wstawiłem to centrala z allegro jako alternatywa do brakującej oryginalnej , zależy mi jednak na originale

0
  • #6 26 Maj 2016 09:29
    PitbullPel

Poziom 11  

Moim zdanie na chwilę obecną za dużo jest tych "podobno" aby cokolwiek zaproponować. No i teraz wynika, że wstawiłeś sam sterownik a nie cały mechanizm centralnego zamek zakupiony na allegro.
    Być może znajdziesz gdzieś po prostu używaną oryginalną centralkę z zestrojonymi z nią oryginalnymi pilotami.

0
  • #7 26 Maj 2016 09:38
    misio106666
    Poziom 11  

tak zgadza się wstawiłem inny sterownik zamka a allegro , znalazłem instrukcję kodowania klucza :
    Kodowanie pilota kluczyka wygląda tak z tego co znalazłem:

1) bierzesz ze sobą wszystkie kluczyki z pilotem jakie masz,
    2) wsiadasz, zamykasz drzwi (nie ryglujesz)
    3) włączasz zapłon dosłownie na 2 sekundy jednym z kluczyków i zaraz go wyjmujesz ze stacyjki
    4) wciskasz na pilocie przycisk otwierania i nie puszczasz
    5) 3 razy klikasz przyciskiem zamykania i puszczasz zamykanie
    6) dioda w pilocie powinna mrugać i zamki zaryglować się i odryglować- programowanie poprawne
    7) powtarzasz na wszystkich pilotach operację od pkt. 4

więc chce kupić używany oryginalny klucz tylko do sterowania zamkiem , tylko czy można taki pilot z innego samochodu zaprogramować do mojego

0
  • #8 26 Maj 2016 10:46
    PitbullPel

Poziom 11  

Tak jak pisałem. Jeśli posiadasz pilot, który współpracuje z centralą zamontowaną obecnie w samochodzie to jego skopiowanie czy też inaczej dodanie kolejnego jest możliwe. Natomiast zaprogramowanie dowolnego pilota do centrali oryginalnej, czyli do tej do której oryginalnego pilota nie posiadasz będzie raczej ciężkie.

0
  • #9 26 Maj 2016 12:00
    sebap
    Poziom 40  

Każda E39 posiada centralny zamek ale nie każda na pilota. Żeby było sterowanie pilotem musisz dokupić centralkę sterującą, kodowanie używanego pilota nic nie da jeśli oryginalny kluczyk jest bez przycisków.

0
  Szukaj w 5mln produktów