Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kawasaki 454 ltd - kręci tylko do 5 tyś,na luzie wszystko ok.

dct24 26 May 2016 12:49 2229 5
    dct24
    Level 2  
    Witam.Problem polega na tym ze na luzie motor kręci normalnie ale podczas jazdy tylko do 5tys. Potem zachowuje sie tak jakby coś odcinało zaplon.Delikatnie szarpie a po mocniejszym odkręceniu manetki zwalnia.Niezależnie na którym biegu.Mocy nie stracil,ale jedzie tylko 80-90 km/h.Jeszcze w tamtym sezonie chodził normalnie.Gaźnik czyszczony juz chyba ze 3 razy.Swiece też wymienione,brak różnicy.Zawory ustawione.Filtry powietrza wymienione.Paliwo dochodzi.Cewki pomierzone i wartości zgadzają sie z serwisówka.Kable zapłonowe maja okolo 1kohm Mam wrażenie że kiedy go zamula to dymi z rury na ciemno,nie mocno ale jest to dosc widoczne.Nie strzela w gaznik ani wwydech.Tylko po solidnym przegazowaniu strzeli w tłumik.Czy to wina zapłonu czy zasilania paliwem ?Czy impulsatory mogą mieć wplyw na taki zachowania ?
    sławol
    Level 17  
    Wymień cewkę na inną. Sprawdź czy paliwa dostaje tyle ile potrzebuje.
    dct24
    Level 2  
    Cewek nie mam na podmianę niestety. A jak mam sprawdzic ilość podawanego paliwa ? Chodzi o poziom w komorze pływakowej ? Tam jest okolo 5-7 mm ponad łączenie komory z korpusem gaźnika mierząc rurką na zewnątrz.
    wopor
    Level 32  
    Jaki jest kolor elektrod na świecach? kto czyścił gaznik? zapłon i reszta od niego raczej nic do rzeczy nie mają,problem leży po stronie paliwa, za mało za dużo to sprawa poziomu paliwa w komorze pływakowej( zaworek iglicowy sprawdż ,drożność dysz i srednice(są spec przymiary),szczelnośc połaczenia gażnik -silnik,ale do tego gażnik musi być zdemontowany dokładnie umyty oczywiście po kompletnym demontażu.
    dct24
    Level 2  
    Świece wyglądaja jak na zdjęciu.

Obudwie tak samo.Gaźnik rozbierałem i czyściłem od tamtego sezonu 3 razu.Brak różnicy.Dysze wg serwisówki.Gumy na połączeniach gaźnik-silnik i gaźnik-filtry powietrza całe,bez dziur.Zaworki iglicowe wymienione na nowe bo przepuszczały.
    Poziom paliwa w komorze jak na zdjęciu.Jakieś 5-6 mm powyżej łączenia.
    Za wysoko?

Podczas jazdy kiedy obroty dojda do tych 5 tys. szarpie i tak jakby odcina ale jedzie.A jak odkręcę manetkę jeszcze bardziej albo do końca to motor momentalnie słabnie i zwalnia.

Jak można sprawdzić membrany i czy "tłoczek" z iglica podnosi się do końca ?
    dct24
    Level 2  
    Problem rozwiązany. Pomogła wymiana pływaka,ustawienie poziomu paliwa (wiecej niż w serwisówce). Dzieki za pomoc.