Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Massey ferguson MF 520 - Jaką kupić pompkę ręczną-zasilającą paliwa?

26 Maj 2016 13:01 753 7
  • Poziom 12  
    Witam, potrzebuje kupić oryginalną pompkę paliwa do kombajnu Massey Ferguson 520 6cyl.
    Mam dwa zamienniki i u każdej jest jeden i ten sam problem, pompka nie jest w stanie zaciągnąć paliwa z baku. Sprawdzałem je ręcznie, na przeźroczystym wężyku paliwo z butelki i wygląda na to że to co zaciągnie cofa się z powrotem i wracam do martwego punktu. Tak raczej nie powinno być, bak jest sporo oddalony, według mnie taka pompka powinna mieć spore ssanie i nie wiem, jakieś zaworek aby paliwo które zaciągnęła za pierwszym ruchem nie wróciło z powrotem? Zanim ruszę ręczną dźwignią drugi raz.
    Orientuje się ktoś czy zdobycie takiej pompki oryginalnej jest możliwe? Ewentualnie gdzie jej szukać.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Jeżeli paliwo sie cofa mimo nowej pompki to mysle ze powodem jest nie pompka ale nieszczelnosc na przewodzie ssącym.(między pompką a zbiornikiem.Odległośc od zbiornika niema tu znaczenia(no chyba że to ponad 8 m.Przy problemach z zaciąganiem z oddalonychn zbiorników bardzo pomaga zamontowanie dodatkowego zaworka zwrotnego na przewodzie ssącym (jak najbliżej zbiornika).Tanie i skuteczne.Na alledrogo kilkanascie zł.
  • Poziom 12  
    Dlatego sprawdzałem też pompkę poza silnikiem na jakimś 1mb igelitowego przeźroczystego wężyka włożonego do butelki z ropą, wszystko szczelne skręcone z opaską. Mam w sumie dwie te pompki zamienniki jedna była z kombajnem drugą kupiłem, po prostu po jakimś czasie użytkowania nie są w stanie pociągnąć paliwa.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Bak mam czysty, paliwo leje zawsze przez sitko w lejku i dodatkowe sitko org. które jest w baku.
    Na sitku w pompce jest tylko mały osad.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Udało się ożywić jedną pompkę, wyczyściłem ją sprayem do gaźników, ciągnie bardzo dobrze na 4m wężyka wystarczy kilka kiwnięć i paliwo jest na wyjściu.
    Założę ten zaworek zwrotny przy baku i filtr przepływowy przy pompce, jak radzicie i będę próbował.
  • Poziom 31  
    Ja leje paliwo tak samo przez lejek z sitkiem i sitko w zbiorniku , a słomę wygrzebałem z krućca przewodu zasilającego na pompie :D