Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Obrotomierz Husaberg, Hanway, Rieju MRT am6 50

MatadeuszBabacz 26 May 2016 14:51 1986 8
 • #1
  MatadeuszBabacz
  Level 11  
  Panowie! Mam problem z obrotomierzam w motorowerze. Zacznę od tego ze jest tam silnik minarelli am6 z zapłonem ducati energia wcześniej był ten dwunasto cewkowy(leonelli?). Roznią sie przedewszystkim tym ze w ducati jest cewki moduł natomiast przedtem była oddzielnie cewka
  I moduł. Z obrotomierza wychodzi jeden kabel, który był podłączony pod moduł, teraz ten kabel chciałem podłączyć pod któryś z zapłonu (wychodzą czerwony, biały, zielony - do cewkomodulu i żółty od ładowania). Próbowałem podłączyć obrotomierz pod każdy kabel działa tylko pod czerwonym i zielonym, lecz obroty wskazują 4 tys gdy silnik ma 1tys. Moje pytanie brzmi jak można "zbić" te obroty. Myślałem nad jakimś opornikiem lecz dowiedziałem sie ze to nie jest sterowane napięciem lecz impulsem wiec nie wiem co z tym dalej zrobić. Z góry dzięki za wszystkie wskazówki. Pozdrawiam.
 • #3
  MatadeuszBabacz
  Level 11  
  Hanway stm50, to samo co rieju mrt. Przeróbki tak jak pisałem zmiana zapłonu.
 • Helpful post
  #4
  BANANvanDYK
  Level 40  
  Zacznijmy od tego, że w tym chińczyku nie ma silnika AM6. tylko jego chińska kopia.
  Zapłon w tych chińczykach jest zupełnie inny (żadne Leonelli).
  Do zapłonu Ducati Energia musiałbyś mieć zupełnie inny licznik, z obrotomierzem przystosowanym do wykrywania obrotów silnika z cewki zasilającej CDI. To jest główny problem z podłączeniem oborotomierzy do zapłonów z cewkomodułem.
  Jedyny, ale bardzo ekstremalny sposób to "shakowanie" cewkomodułu poprzez wlutowanie się do uzwojenia pierwotnego cewki WN, ale trzeba wiedzieć gdzie dokładnie otworzyć obudowę w celu uzyskania dostępu do odpowiedniego punktu lutowniczego na płytce modułu.
 • #5
  MatadeuszBabacz
  Level 11  
  Tak sie składa, ze jest tam oryginalny am6. A można jakos "zbić" te impulsy z kabla od iskrownika tak aby wartości były chociaż zbliżone? Tak czy owak dzięki za pomoc.
 • #7
  MatadeuszBabacz
  Level 11  
  Próbowałem tego, lecz obroty wskazywały max 2tys. Nawinalem ponad 10 zwoi.
 • #9
  MatadeuszBabacz
  Level 11  
  Ogarnalem, ze jest cos takiego jak dzielnik impulsów. Bede próbował zrobić cos takiego.