Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-9020CDW - Nie drukuje na czarno

swistak1984r 26 Maj 2016 19:08 1689 5
  • #1 26 Maj 2016 19:08
    swistak1984r
    Poziom 16  

Urządzenie samo z siebie przestało drukować i kopiować na czarno. Bęben czarny ma 71% zużycia. Toner założony nowy zamiennik Activjet na poprzednim tonerze oryginalnym ten sam efekt. Klient myślał, że skończył się toner i założył zamiennik i efekt jest ten sam - brak druku w czerni. Kolory drukuje wszystkie. Spotkał się ktoś z Was z takim przypadkiem?

0 5
  • #2 26 Maj 2016 22:04
    azarach
    Poziom 22  

Podmień bęben. Kiedyś miałem podobny przypadek i wymiana pomogła. Tylko ja mam inny testowy więc nie musiałem kupować ;)

0
  • #3 02 Cze 2016 15:02
    swistak1984r
    Poziom 16  

Zamieniłem bębny miejscami i nic nie pomogło, nadal brak czarnego.

0
  • #4 16 Maj 2017 16:13
    pssslawek
    Poziom 9  

Witam podpinam się pod temat .... Brother DCP-9020CDW po skończeniu się tonera czarnego i założeniu nowego - cały czas wyświetla się komunikat: wymień toner , otwórz pokrywę i wymień kasetę z tonerem bk czarny. - toner jest orginalny i nowy - podmieniłem od kumpla od tego samego modelu drukarki bęben z tonerem i nic dalej ten komunikat - założyłem mój do jego maszyny i działa - pomoże ktoś ? bo brakuje mi sił do tego badziewia

1
  • #5 17 Maj 2017 08:37
    Imprimarex
    Poziom 24  

Może trzeba zresetować poziom tonera z menu drukarki?

4
  • #6 12 Wrz 2017 08:43
    bigle
    Poziom 10  

Witam, również podpinam się do zapytania powyżej - ten sam problem - ciągły komunikat o wymianie czarnego tonera. Wymiana tonera nie pomaga, wymiana bębna również. Toner włożony do drugiej maszyny działa bez problemu. Może ktoś rozwiązał ten problem?

Dodano po 18 [godziny] 41 [minuty]:

No i pomógł reset poziomu tonera. Dzięki za sugestię.
    Reset wykonuje się po podniesieniu klapy i wciśnięciu na kilka sekund gwiazdki na panelu. Po tym pojawia się ukryte menu z resetem tonerów. Wciskamy 1 pozycję, akceptujemy i po ok minucie drukarka ożyła z pełnym tonerem.

0