Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pompa wody zwalnia gdy zassie wodę

26 Maj 2016 20:36 594 8
  • Poziom 7  
    Witam. posiadam pompe wody na wirniku. Pompa jest produkcji rosyjskiej. Pompa na wolnym biegu normalnie wchodzi na obroty i w wezu zasilającym wytwarza się spore podciśnienie, niestety kiedy waż zanurzy się w wodzie to pompa bardzo zwalnia i ma małą wydajność. Pompa posiada w zasilaniu kondensator. Czy to on może być problemem?
  • Poziom 43  
    Damian24911 napisał:
    Pompa na wolnym biegu normalnie wchodzi na obroty i w wezu zasilającym wytwarza się spore podciśnienie, niestety kiedy waż zanurzy się w wodzie to pompa bardzo zwalnia i ma małą wydajność

Tego nie rozumiem. Jak zanurzasz wąż wyjściowy w jakiejś tam wodzie i pompa zwalnia a jak nie zanurzasz to mocno leje wodą.

Kondensator nie ma nic do tego..
  • Poziom 33  
    Pompa odśrodkowa? jaka moc silnika, wcześniej było dobrze?
  • Poziom 32  
    Strumien swiadomosci swia napisał:

Damian24911 napisał:
    Pompa na wolnym biegu normalnie wchodzi na obroty i w wezu zasilającym wytwarza się spore podciśnienie, niestety kiedy waż zanurzy się w wodzie to pompa bardzo zwalnia i ma małą wydajność

Tego nie rozumiem.
    Bo chodzi o wąż wejściowy napisał podciśnienie. Czyli tak jak pompa pompuje powietrze to jest ok? A jak zasie wodę to obroty siadają?
  • Poziom 43  
    Kolego jestem ciekaw jaka to pompa do wody wytwarza spore podciśnienie.

Po drugie czy tak było od zawsze czy też nie?
  • Uczeń
    Prawdopodobnie pompa ma taką budowę, po prostu ustaw na maxa i będzie ok.
  • Poziom 33  
    fivenightsatfreedypl napisał:
    Prawdopodobnie pompa ma taką budowę, po prostu ustaw na maxa i będzie ok.

Co na maxa?
  • Poziom 7  
    Witam. niestety zanim zdążyłem spisać dane pompa została oddana na złom. Pompa wytwarza podciśnienie jeśli ma łopatki ułożone pomiędzy talerzami i łopatki są zagięte w stronę obracania (żeby mogła zasysać a nie mieszać). Jeśli chodzi o to czy jest odśrodkowa to nie mam pojęcia... Bierze wodę zewnętrzną częścią wirnika a środkową oddaje .

Dodano po 2 [minuty]:

chociaż patrząc na schematy to pompa mogła być odśrodkowa...