Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

huawei b315 - transfer danych prepaid z telefonu vs tylko internet mobilny

francmoko 26 Maj 2016 20:39 690 8
  • #1 26 Maj 2016 20:39
    francmoko
    Poziom 9  

Witam
    Czy router ten działa identycznie na karte gsm z mobilnym internetem i kartą prepaid do telefonu ? chodzi mi o to że mój operator za sam internet kasuję sobie więcej niż za katę prepaid do telefonu z brakiem limitu danych więc jak taką wsadzę czy to będzie działać ? i czy operator się zorientuje i nie zablokuje jakoś danych ?
    dzięki

0 8
  • #2 26 Maj 2016 21:11
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A jaki to operator i jaka oferta głosowa z pakietem internetowym bez limitu?

0
  • #3 26 Maj 2016 21:21
    francmoko
    Poziom 9  

3 ireland :)

0
  • #5 26 Maj 2016 21:34
    francmoko
    Poziom 9  

co do udostepniania internetu z komórki na inne urządzenia to nie blokują nic wiem mam to sprawdzone :) w domu mam tylko taki internet. Będę w takim razie musiał przetestować myślałem że ktoś już robił coś takiego i obędzie się bez kupowania routera. Chodzi mi o to by zrobić w domu monitoring na kamerze IP oraz internecie mobilnym i tak sobie to wymyśliłem no bo z komórki raczej nie da się udostępnić internetu do routera chyba że się myle...

0
  • #6 26 Maj 2016 21:38
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Kolejne pytanie to czy 3 udostępnia publiczne IP z dostępem z zewnątrz. Jeśli nie to monitoring musi wykorzystywać kamera P2P lub korzystająca z chmury. Oczywiście można udostępnić internet z komórki na router, musi mieć tryb WISP czyli radiowo odbierać po WiFi( AP Client Router).

0
  • #7 26 Maj 2016 22:00
    francmoko
    Poziom 9  

co do tego IP to wątpię ale pocieszyłeś mnie o tym Ap Client router muszę takiego poszukać do tego taka kamerka z chmurką i będzie śmigało no pod warunkiem że ogarnę jego konfigurację :) masz może jakieś typy na taki router ? no już sam poszperałem i znalazłem takie cudo TP-Link TL-WR843ND z tego co widzę ma wszystko czego mi potrzeba :) dzieki za pomoc

0
  • #9 26 Maj 2016 22:17
    francmoko
    Poziom 9  

Czy istnieje modemo router lte z ap Client ? bo to by było to czego potrzebuje takie dwa w jednym :)

0