Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia - Brak wspomagania i komunikacji

sadek1979 26 May 2016 22:21 3900 4
 • #1
  sadek1979
  Cars specialist
  Jak w temacie Skoda Fabia rok 2005 brak wspomagania . Po podłączeniu komputera błąd komunikacji . W gateway bład 1309 . Próba nawiązania komunikacji z 44 kanałem - niepowodzenie . Brak komunikacji . Sprawdzona pierwsza kostka 4 pinowa 1- can napięcie 2,36V , 2 can napięcie 2,67V , 3 wolny , 4 napięcie akumulatora . Sprawdzona druga kostka 2 pinowa gruby brązowy masa -jest , obok czerwony zasilanie - jest . Do sprawdzenia jeszcze trzecia kostka od czujnika skrętu który znajduje się w przekładni . Jeżeli ktoś z kolegów ma wiedzę jak go sprawdzić to proszę o informację . Podejrzewam uszkodzenie pompy bo i brak wspomagania i brak komunikacji ale dla pewności zanim klient wyłoży na nową pompę wolę dokładnie to sprawdzić . Czytałem że jest to naprawialne i są firmy specjalizujące się w naprawach pomp KOYO , uszkodzeniu ulegają najczęściej kondensatory . Czy można domowym sposobem chociaż wstępnie ustalić usterkę czy od razu radzicie odsyłać . Pozdrawiam i proszę o Wasze podpowiedzi .
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  mako110
  Level 21  
  Podepnij pompę na stole i będzie jasne czy wina leży po stronie pompy czy instalacji auta, która jest kiepska(podłużnica lewa strona)
 • #4
  VAGSERWIS
  Level 10  
  Dokladnie. Wiazka idaca wzdluz lewej podluznicy pod obudowa filtra powietrza. Czasem wystarczy wywalic tasme i zostawic luzno kable a czasem juz trzeba sztukowac.
 • #5
  sadek1979
  Cars specialist
  Dziękuję koledzy za pomoc . Winna sama pompa wspomagania . Firma z Gniezna w ekspresowym tempie naprawiła . Koszt 499 zł . Komunikacja i wspomaganie wróciło . Pozdrawiam .