Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia - Brak wspomagania i komunikacji

sadek1979 26 May 2016 22:21 3501 4
 • #1
  sadek1979
  Cars specialist
  Jak w temacie Skoda Fabia rok 2005 brak wspomagania . Po podłączeniu komputera błąd komunikacji . W gateway bład 1309 . Próba nawiązania komunikacji z 44 kanałem - niepowodzenie . Brak komunikacji . Sprawdzona pierwsza kostka 4 pinowa 1- can napięcie 2,36V , 2 can napięcie 2,67V , 3 wolny , 4 napięcie akumulatora . Sprawdzona druga kostka 2 pinowa gruby brązowy masa -jest , obok czerwony zasilanie - jest . Do sprawdzenia jeszcze trzecia kostka od czujnika skrętu który znajduje się w przekładni . Jeżeli ktoś z kolegów ma wiedzę jak go sprawdzić to proszę o informację . Podejrzewam uszkodzenie pompy bo i brak wspomagania i brak komunikacji ale dla pewności zanim klient wyłoży na nową pompę wolę dokładnie to sprawdzić . Czytałem że jest to naprawialne i są firmy specjalizujące się w naprawach pomp KOYO , uszkodzeniu ulegają najczęściej kondensatory . Czy można domowym sposobem chociaż wstępnie ustalić usterkę czy od razu radzicie odsyłać . Pozdrawiam i proszę o Wasze podpowiedzi .
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  mako110
  Level 21  
  Podepnij pompę na stole i będzie jasne czy wina leży po stronie pompy czy instalacji auta, która jest kiepska(podłużnica lewa strona)
 • #4
  VAGSERWIS
  Level 10  
  Dokladnie. Wiazka idaca wzdluz lewej podluznicy pod obudowa filtra powietrza. Czasem wystarczy wywalic tasme i zostawic luzno kable a czasem juz trzeba sztukowac.
 • #5
  sadek1979
  Cars specialist
  Dziękuję koledzy za pomoc . Winna sama pompa wspomagania . Firma z Gniezna w ekspresowym tempie naprawiła . Koszt 499 zł . Komunikacja i wspomaganie wróciło . Pozdrawiam .