Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FORD MONDEO MK2 2,0 16V - Problem z Instalacją LPG STAG 4 ECO

27 Maj 2016 07:26 1041 5
  • Poziom 12  
    Witam posiadam w Fordzie Mondeo 2,0 16V instalacje STAG 4 ECO , była zakładana w 2012r i od jakiegoś czasu jest z nią problem tzn. szarpie na niskich obrotach między 1000 obr/min a 2000 obr/min potem jest ok .
    Robiłem na nowo kalibracje i nic to nie pomogło , między czasie pojawiła się aktualizacja sterownika więc ją wykonałem i teraz jest jeszcze gorzej .

Jest tam reduktor TOMASETTO ALASKA AT09 do 120KM tak jest napisane na różnych ogłoszeniach a mój ford ma 136KM , czy ten reduktor nie jest za słaby bo tego silnika , choś na początku po zalożeniu wszystko chodziło normalnie z jednym wyjątkiem osiągał max 160 km/h na gazie a na paliwie 200 km/h .

Czy może byc to wina reduktora ??
  • Poziom 41  
    Reduktor na pewno za słaby. Producent zawyża jego osiągi. Na spokojnie obrabia on około 90KM. Objawy te nie do końca wskazują na reduktor bo gdyby to była jego wina to przełączał by na benzynę przy wyższych obrotach. Zawory były regulowane przez te 4 lata jazdy na gazie?
  • Poziom 12  
    W tym silniku nie ma regulacji jest tam hydraulika zaworów to jest 2,0 16V szara pokrywa regulacja była w silnikach z czarną pokrywą .
  • Poziom 41  
    Rozumiem. Jak napisałem wyżej reduktor na pewno za słaby do tego auta ale to nie on będzie bezpośrednio przyczyną opisanego problemu.
  • Poziom 17  
    Jak zwykle zacznij od ukladu wysokiego napięcia.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Jeżeli chcesz wykluczyć reduktor to zobacz jak wygląda na nim ciśnienie wtedy kiedy masz problem. Jeżeli zbytnio nie spada to reduktor zostaw w spokoju.
    Próbowałeś pojeździć na benzynie?
    Na PB jest ok?
    W innym aucie przy tych objawach zakończyło się na wymianie cewki WN.