Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodzenie do spawarki Einhell BT-EW 150

Wonskji 27 Maj 2016 09:30 1017 0
    Wonskji
    Poziom 1  
    Witam. Na potrzeby domowe, czyli raz na miesiąc pospawać jakąś drobną rzecz, zakupiłem powyższą spawarkę za niewielkie pieniądze. Wszystko byłoby ok, tylko ta nie posiada żadnego chłodzenia, co skutkuje dość szybkim nagrzewaniem i powolnym stygnięciem. W obudowie wycięte są otwory wentylacyjne, bo pewno obudowa jest uniwersalna, a widziałem te modele z dołożonym wiatrakiem. Chciałbym zamontować we własnym zakresie jakiś wentylator, upatrzyłem jeden, 220V średnica 14 cm, wiatrak 12,5 cm, przepływ powietrza ok 260m3/H, no pasowałby na tył idealnie. Tył wygląda mniej więcej tak:

Chłodzenie do spawarki Einhell BT-EW 150

Zamontowałbym go na tył, nie w środku obudowy, ale na zewnątrz, na zwykłym kablu, który wpinałbym w gniazdko osobno. Wychodzę z założenia, że lepiej by było, gdyby z tyłu obudowy powietrze by wywiewał, a zasysałby otworami wentylacyjnymi z przodu i po bokach. I teraz do sedna, czy taki wiatrak coś pomoże? I czy istniała by jakaś możliwość "oszukania" czujnika temperatury, nie chciałbym, żeby wiatrak chłodził czujnik, co mogłoby poskutkować spaleniem uzwojenia. Z góry przepraszam za ewentualną niewiedzę, raczej laik ze mnie w tych sprawach.