Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus K73SV ekran nie włącza się

27 Maj 2016 14:26 753 1
  • Poziom 8  
    Witam
    Problem dotyczy laptopa Asus K73SV tak jak w temacie.
    Zaczęło się od tego, że laptop będąc podpięty do zasilacza nagle wyłączył się (zasilacz nadal działał).
    Zdecydowałem się na rozebranie i spojrzenie co może być problemem. Nie widząc w środku żadnych wyraźnych uszkodzeń spróbowałem włączyć laptopa bez dysku twardego. Odpalił się BIOS wszystko chodziło, ładnie. Na nieszczęście coś mnie podkusiło aby sprawdzić jak wygląda animowane logo włączania oraz jak brzmi dźwięk włączania (opcje w BIOSIE standardowo były ustawione na logo statyczne i bez dźwięku). Wybrałem oczywiście save&exit.

Od tego momentu nie reaguje ekran monitora - jest cały czarny oraz nie działa podświetlenie. Procesor działa, wentylator się kręci, karta graficzna prawdopodobnie również działa (wyczuwalny lekki wzrost temperatury).

Próbowałem dociskać wszystkie taśmy i przewody, nic to nie dało.
    Wyjąłem również baterię w celu zrestartowania CMOS, również bezskutecznie.
    Na forum ROG Asus znalazłem taką instrukcję "podmiany" BIOSU:
    "Download the correct BIOS for your model, and extract it
    Rename the BIOS file to AMIBOOT.ROM, put it on a USB thumbdrive, insert into USB 2.0 port.
    Wait at least 15-20 min, or reset the CMOS if at all possible. I would recommend you go to the trouble to do this, even though it's a royal PITA most of the time.
    Power up and press CTRL + HOME
    The BIOS may reflash from the BIOS file on the USB thumbdrive."
    lecz to również nie przyniosło efektów.

Czy dobrze mi się wydaje że problem leży w BIOSie?
    Czy mogę spróbować jeszcze zrobić coś samemu czy muszę oddać laptopa w celu przeprogramowania BIOSU? (sam nie posiadam programatora)
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Spec od komputerów
    Niestety pozostaje tylko przeprogramowanie kości BIOS w programatorze.