Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niezależne oświetlenie na 1 przewodzie

laycik 27 Maj 2016 17:07 744 12
  • #1 27 Maj 2016 17:07
    laycik
    Poziom 9  

Witam, mam w planie podłączenia pod obecną instalację małej lampy, 6 ledów punktowych i taśmy ledowej. Niestety nie ma opcji położenia nowej instalacji (obecnie 2-żyłowa). Chciałem mieć wszystko załączane niezależnie i znalazłem kiedyś w sieci taki "rozdzielacz" który podpinamy do instalacji a z niego chyba były możliwe do podłączenia 4 urządzenia, np oświetlenie, rolety itd, całość sterowana pilotem.

I problem taki że zapomniałem jak to się nazywało, próbowałem szukać pod hasłami rozdzielacz, sterownik itd ale coś mi nie idzie. Cena była kolo 70zl. Ktoś ma jakieś namiary na takie urządzenia?

Pozdrawiam.

0 12
  • Deimic Smart Home
  • Deimic Smart Home
  • #3 28 Maj 2016 13:27
    laycik
    Poziom 9  

Opcje z listwami zdalnymi i gniazdkami odpadają. Zestaw nr 3 jest ciekawy 4 kanały by starczyły ale to jest zasilane na 12V, a ja potrzebuje 230V. Po prostu wpinamy urządzenie do istniejącej instalacji 230V, do tego podłączamy wszystkie źródła oświetlenia i załączamy je z pilota, bez żadnych dodatkowych zasilaczy itp

0
  • #4 28 Maj 2016 13:50
    Zbigniew 400
    Poziom 35  

Da się zrealizować na zestawie nr 3 ale potrzebne jest trochę miejsca na montaż.

0
  • #5 28 Maj 2016 13:54
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

laycik napisał:
    Opcje z listwami zdalnymi i gniazdkami odpadają.
    Dlaczego? Rozbierasz takie gniazda i elektronikę (4szt.) chowasz do małej puszki do której podłączasz oświetlenie. Trochę dłubaniny i masz funkcjonalność trzeciego zestawu. Czasami takie gniazdka (tylko 3szt.) pojawiają się w Biedronce. I do tego znacznie taniej. Jedyna wada to utrata gwarancji.

0
  • #6 28 Maj 2016 14:08
    laycik
    Poziom 9  

maurycy123 napisał:
    Rozbierasz takie gniazda i elektronikę (4szt.) chowasz do małej puszki do której podłączasz oświetlenie. Trochę dłubaniny i masz funkcjonalność trzeciego zestawu.

Skoro są gotowe zestawy to po co się bawić w rozbieranie, dłubanie itd. Nie jestem expertem w tej dziedzinie więc wolałbym kupić gotowy zestaw do podłączenia.

Zbigniew 400 napisał:
    Da się zrealizować na zestawie nr 3 ale potrzebne jest trochę miejsca na montaż.

Miejsce się znajdzie, sufit jest podwieszony więc problemu nie będzie. Tylko zestaw 3 jest na 12V, nie chce się bawić w rozbieranie tego urządzenia ani montaż dodatkowych zasilaczy.

Np coś takiego sprawdzi się chyba...

https://hurtownia.elektromag.pl/bezprzewodowy...7tf6_RVcCkUzznUiJbsrzUGmLJPZy8wHtEBoCuUDw_wcB

0
  • #7 28 Maj 2016 15:45
    Zbigniew 400
    Poziom 35  

Tylko bym dodał przekaźniki pośrednie.

0
  • #8 28 Maj 2016 16:16
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

laycik napisał:
    Skoro są gotowe zestawy to po co się bawić w rozbieranie, dłubanie itd.
    Po pierwsze. Sprawia to przyjemność. Oczywiście pod warunkiem, że potrafi się posługiwać lutownicą. Często wychodzi taniej. Satysfakcja bezcenna. A po drugie. Nie zawsze jest dostępne coś, co sobie wymyślimy.

0
  • #10 28 Maj 2016 20:01
    Zbigniew 400
    Poziom 35  

Ponieważ będziesz załączał zasilacze impulsowe a przekaźniki zamontowane w sterowniku długo nie pożyją.

0
  • #11 29 Maj 2016 20:47
    laycik
    Poziom 9  

Zbigniew 400 napisał:
    Ponieważ będziesz załączał zasilacze impulsowe a przekaźniki zamontowane w sterowniku długo nie pożyją.

Mhmm czyli co i w którym miejscu powinienem dołożyć?

0
  • #12 29 Maj 2016 21:06
    Zbigniew 400
    Poziom 35  

Sterujesz przekażnikami ze sterownika przekażniki R15 dodatkowe. Na wieczność.

0
  • #13 30 Maj 2016 10:57
    laycik
    Poziom 9  

Nie znam się na tym, nie mam pojęcia o czym piszesz a tym bardziej jak to podłączyć... :(

0