Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPC - Dostęp do kanałów DVB-C

spibuba 27 Maj 2016 18:19 5079 16
  • #1 27 Maj 2016 18:19
    spibuba
    Poziom 6  

Witam,

Mam tylko usługę dostępu do internetu z UPC.
    Niestety do mojego mieszkania dochodzi tylko jeden kabel, co za tym idzie nie mam dostępu do tv naziemnej. Przeczytałem, że podobno UPC udostępnia kanały niekodowane. Mój tv (LG 32ly330c) ma wsparcie dla DVB-C, jednak nie wyszukuje nic. Czy te kanały niekodowane są tylko dla klientów, którzy mają usługę TV czy jakie licho?

Pozdrawiam.

0 16
  • #2 27 Maj 2016 18:37
    krzysiek
    Poziom 27  

W skrzynce siedzi filtr i cała tajemnica.

0
  • #3 27 Maj 2016 22:29
    spibuba
    Poziom 6  

krzysiek napisał:
    W skrzynce siedzi filtr i cała tajemnica.

Żadnego modułu CI nie trzeba? No i zastanawiam się czy mając tylko net mogę mieć do tego dostęp bez ingerencji własnoręcznej w skrzynkę ;)

2
  • #4 29 Maj 2016 08:10
    Paweł1000
    Poziom 23  

UPC udostępnia kanały niekodowane wszystkim klientom, nawet takim którzy nie mają z nimi nic wspólnego, czyli np takim którzy rozliczają się tylko ze spółdzielnią, która pobiera opłatę za konserwację anteny, a osiedle obsługuje UPC. Wiem to bo sam mam UPC z dekoderem HORIZON, jak serwisant UPC coś u mnie robił to mi o tym powiedział. Na giełdzie trafił mi się miedzy gratami nowiutki dekoder DVB-C za 10 zł. z pilotem, to go wziąłem aby dać rodzicom, u nich nie da się odebrać cyfrówki z powietrza bo jest słaby sygnał, telewizor mają stary, kineskopowy. Podłączyłem dekoder do gniazda UPC i okazało się że serwisant UPC mówił prawdę, teraz rodzice mają wszystkie niekodowane programy TV cyfrowej, czyli dokładnie te które są w TV cyfrowej naziemnej. Odnośnie tego co napisałeś, to albo masz zepsuty TV, albo źle wyszukujesz, np jak ja ustawiałem programy w tym moim tunerze DVB-C to też nie mogłem nic zrobić, wszystko ustawiałem niby tak jak trzeba i żadnej stacji nie dało się wychwycić, dopiero jak poszperałem w internecie to znalazłem informację że nie należy ustawiać na POLSKĘ tylko chyba na FINLANDIĘ, teraz ci nie powiem gdzie i w czym to się dokładnie ustawiało, ale nie ma tego aż tak wiele, więc możesz samemu do tego dojść, chyba że u ciebie to nie będzie tak jak w moim przypadku, nie wiem dokładnie co to za telewizor, myślę że jak jest to telewizor przywieziony z zagranicy, lub kupiony dość dawno to jest duża szansa że u ciebie będzie podobnie jak u mnie.

1
  • #5 29 Maj 2016 15:23
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

spibuba napisał:
    Mój tv (LG 32ly330c) ma wsparcie dla DVB-C, jednak nie wyszukuje nic

To jak się do tv podłączyłeś, skoro masz tylko jeden kabel i jeszcze modem od nich?

Telewizja UPC ma swoje parametry i dane identyfikacyjne - trzeba je wprowadzić w tv - są one zależne od miejsca gdzie mieszkasz.

0
  • #6 31 Maj 2016 00:09
    spibuba
    Poziom 6  

KOCUREK1970 napisał:

To jak się do tv podłączyłeś, skoro masz tylko jeden kabel i jeszcze modem od nich?

Kabel jeden do mieszkania wchodzi, później jest rozdzielacz 1 do 2 z power pass z nich kable idą do 2 różnych pomieszczeń.

Cytat:
    Telewizja UPC ma swoje parametry i dane identyfikacyjne - trzeba je wprowadzić w tv - są one zależne od miejsca gdzie mieszkasz.

Wprowadzałem je zgodnie z tą instrukcją:
    Code:
    http://www.upc.pl/pdf/Instrukcja_wyszukiwania_niekodowanych_kanalow_cyfrowych.pdf?t=1464646118516

0
  • #7 31 Maj 2016 00:21
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

spibuba napisał:
    Kabel jeden do mieszkania wchodzi, później jest rozdzielacz 1 do 2 z power pass z nich kable idą do 2 różnych pomieszczeń.

A ten rozdzielacz to?
    spibuba napisał:
    Wprowadzałem je zgodnie z tą instrukcją:

A to też zauważyłeś?
    Modulacja: 256 QAM
    Szybkość transmisji symboli: 6900 kS/s

I rozumiem, że jesteś pewien, że Twój tv obsługuje DVB-C (pasmo kablowe)?

0
  • #8 31 Maj 2016 00:38
    Mariopi
    Poziom 34  

Problem w tym, że nawet dostarczanie pakietu podstawowego (sic! socjalnego) wiąże się z podpisaniem stosownej umowy (lub aneksu do istniejącej umowy) z operatorem CTV o świadczenie takiej usługi w formie abonamentu (na czas określony lub nieokreślony).

1
  • #9 05 Cze 2016 17:42
    spibuba
    Poziom 6  

KOCUREK1970 napisał:

A ten rozdzielacz to?

2-way 5-2450 Mhz Power pass

KOCUREK1970 napisał:

A to też zauważyłeś?
    Modulacja: 256 QAM
    Szybkość transmisji symboli: 6900 kS/s

I rozumiem, że jesteś pewien, że Twój tv obsługuje DVB-C (pasmo kablowe)?

Ależ oczywiście że zauważyłem... i TAK jestem pewien że obsługuje, jakby nie obsługiwał to bym tematu nie drążył.

Tv wykrył jakieś kanały ale rzuca komunikat "brak modułu CI".

0
  • #10 05 Cze 2016 17:55
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

spibuba napisał:

Tv przeszukał wszystko "na pałę" i dlatego taki efekt.

Skasować co zbędne i zostawić co działa, albo dzwonić do UPC i pytać, na jakich transponderach tam u Ciebie ten pakiet nadają i przeszukać wtedy ręcznie.

0
  • #11 07 Cze 2016 14:09
    jurek.adam
    Poziom 43  

spibuba napisał:
    Mam tylko usługę dostępu do internetu z UPC.
    Niestety do mojego mieszkania dochodzi tylko jeden kabel, co za tym idzie nie mam dostępu do tv naziemnej. Przeczytałem, że podobno UPC udostępnia kanały niekodowane. Mój tv (LG 32ly330c) ma wsparcie dla DVB-C, jednak nie wyszukuje nic. Czy te kanały niekodowane są tylko dla klientów, którzy mają usługę TV czy jakie licho?
    Nie ma gratisowo telewizji do samego internetu. Nie patrz na to, że komuś zapomnieli takiego założyć albo, że w nielicznych lokalizacjach są odrębne umowy ze spółdzielnią. Regułą jest blokada telewizji DVB-C dla osób, które nie mają wykupionej takiej usługi więc filtr jest w skrzynce.

0
  • #12 08 Cze 2016 09:01
    Paweł1000
    Poziom 23  

Poczytaj to - http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?t=2755&start=80
    jest tam napisane że najlepiej wyszukiwać ręcznie, bo wyszukiwanie automatycznie to możne znaleźć kilka stacji (tak jest u ciebie), albo nawet wcale, co prawda u moich rodziców jest pakiet tylko socjalny i na moim tunerze/dekoderze znalazłem wszystkie stacje, może dlatego mi się to udało że skanowałem w moim mieszkaniu, gdzie mam zakupiony internet i TV-Horizon, potem tak zaprogramowany tuner zaniosłem do rodziców. Z artykuły, który zalinkowałem, można odnieść takie wrażenie, moim zdaniem warto sprawdzić, czyli dokładnie przeskanować u znajomego, który ma wykupiony pakiet telewizji i jak tuner coś znajdzie to jak zaniesiesz do swojego domu, to wszystko co znalazłeś będzie zapamiętane. Oczywiście to tylko moje rozmyślenia, bo tak najłatwiej to po prostu zadzwonić do swojego oddziału UPC i się zapytać czy i jak da się odbierać TV DVB-C.

0
  • #13 08 Cze 2016 09:50
    jurek.adam
    Poziom 43  

Paweł1000 napisał:
    co prawda u moich rodziców jest pakiet tylko socjalny
    Więc jest usługa telewizyjna (płatny pakiet socjalny na zasadzie umowy między spółdzielnią/wspólnotą, a operatorem), a nie sam internet jak u autora.

Paweł1000 napisał:
    najłatwiej to po prostu zadzwonić do swojego oddziału UPC i się zapytać czy i jak da się odbierać TV DVB-C
    Nie ma legalnie dostępnej telewizji, nie ma kanałów DVB-C:
    http://pytania.upc.pl/?q=fact_1007212&d=Kto%2...%C4%87%20niekodowane%20kana%C5%82y%20cyfrowe?

1
  • #14 09 Cze 2016 07:00
    Paweł1000
    Poziom 23  

Z tego co wiem to nie ma czegoś takiego jak sam internet w UPC, zawsze jest antena od UPC tylko nie zawsze się z niej korzysta bo przecież jest cyfrowa telewizja naziemna, ja też kiedyś tak miałem że miałem sam internet w UPC, jednak gniazdo anteny od UPC też miałem, nie używałem go, jednak płacić za to musiałem w czynszu chyba z 8 zł., niektórzy nie wiedzą że w czynszu płacą za antenę, tak też może być z autorem tematu. Ale my tu dyskutujemy czy jest tak czy siak, a wystarczy że autor tematu skontaktuje się z BOK UPC a tam z serwisem i się wszystkiego dokładnie dowie, mam wrażenie, że autor już dawno zna odpowiedzi na pytania na które my próbujemy odpowiedzieć.

0
  • #15 09 Cze 2016 11:03
    jurek.adam
    Poziom 43  

Paweł1000 napisał:
    Z tego co wiem to nie ma czegoś takiego jak sam internet w UPC
    Jest.

Paweł1000 napisał:
    zawsze jest antena od UPC
    Nie ma czegoś takiego jak "antena od UPC". Natomiast jest usługa telewizji cyfrowej/analogoweji do niej gratis DVB-C. Klienci minimalnych pakietów analogowych typu "pakiet socjalny" mają dostęp do 35 kanałów DVB-C. Od pewnego czasu zamiast minimum w analogu proponowany jest pakiet cyfrowy Start TV.

Paweł1000 napisał:
    też kiedyś tak miałem że miałem sam internet w UPC, jednak gniazdo anteny od UPC też miałem, nie używałem go, jednak płacić za to musiałem w czynszu chyba z 8 zł., niektórzy nie wiedzą że w czynszu płacą za antenę, tak też może być z autorem tematu
    Pakiet socjalny dostępny jest tylko w nielicznych lokalizacjach i jest wyszczególniony w opłacie czynszu.

Paweł1000 napisał:
    wystarczy że autor tematu skontaktuje się z BOK UPC a tam z serwisem i się wszystkiego dokładnie dowie
    Czy taka usługa jest świadczona wie spółdzielnia/wspólnota, a tel. serwis UPC już niekoniecznie, bo oni widzą tylko nr klienta detalicznego i jego wykupione usługi, a nie jakiegoś innego podmiotu. Wiem, że taki pakiet można wziąć też bezpośrednio od UPC, ale wtedy będzie na fakturze klienta.

Paweł1000 napisał:
    mam wrażenie, że autor już dawno zna odpowiedzi na pytania na które my próbujemy odpowiedzieć
    Napisał przecież, że ma opłacany sam internet. Z ciekawości chce sprawdzić, czy telewizja działa. Instalacja też przerabiana, bo UPC nie daje gniazd Legrand, ani rozdzielaczy do Sat typu IKUSI.

spibuba napisał:
    Znalazłeś kanały z oferty cyfrowej (widać tam np. FilmBox niedostępny w żadnym "minimum").

1
  • #16 14 Lis 2016 16:36
    mieszko I
    Poziom 18  

Po wymianie modemu, dopatrzyli się że po zdaniu dekodera cyfrowego kilka lat temu, nie został zamontowany filtr w skrzynce na klatce.
    Monter mówił że po zdaniu dekodera, UPC winna zlecić zamontowanie filtra i zdemontowanie zwrotnicy, lecz klienci nie są skłonni do wpuszczania ich do domu,
    bo niby z jakiej racji, skoro muszą odwozić dekoder do najbliższego punktu, który zazwyczaj jest w mieście wojewódzkim.
    Inaczej wyglądałoby to gdyby przyjechali, odebrali dekoder, zdemontowali zwrotnicę, zamontowali filtr i sprawdzili prawidłowe parametry modemu.
    Ale jest to usługa zmniejszająca abonament i tu jest małe zainteresowanie - koszty, nie ma zlecenia, nie ma dodatkowych kosztów.
    (dlatego monter bardzo szybko pobiegł go zamontować :-) )
    TV analogowe podglądałem jak nadeszła czarna chmura i przysłoniła talerz w okresie burzowym, kilka minut w roku.
    I całkowicie przeoczyłem ten okres w którym to ponoć działały kanały DVB-C, obecnie po zamontowaniu filtra w skrzynce na klatce, brak jest sygnału analogowego.
    Filtr skutecznie blokuje pasmo, a TV (i dekoder DVB-C) wyszukuje mi 55 kanałów z dolarem, zakodowane :-(
    Filtr blokuje/wycina pasmo DVB-C lub kabel jest wpięty w zwrotnicę Data.

0
  • #17 14 Lis 2016 21:29
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

mieszko I napisał:
    klienci nie są skłonni do wpuszczania ich do domu,
    bo niby z jakiej racji, skoro muszą odwozić dekoder do najbliższego punktu, który zazwyczaj jest w mieście wojewódzkim.

Nie muszą odwozić, jest bezpłatny kurier z Inpostu - należy tylko nadać paczkę przez paczkomat.
    mieszko I napisał:
    Ale jest to usługa zmniejszająca abonament i tu jest małe zainteresowanie - koszty, nie ma zlecenia, nie ma dodatkowych kosztów.

A co w tym dziwnego - wzywasz serwisanta do odebrania sprzętu? - to płać za dodatkową usługę.
    Kolega zapomina, że serwisanci to osobne podmioty gospodarcze, które pracują DLA UPC a nie W UPC - kasa musi się im zgadzać.

0