Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vectra C 1.9 2007r. - Błąd B0051 po wystrzale poduszek

kubas10 27 May 2016 19:59 2883 5
    kubas10
    Level 25  
    Witam, Opel Vectra C 1.9 CDTI 110kW 2007r kombi. Wystrzeliły poduszki kierowcy i pasażera oraz napinacze. Wymieniłem wszystko i został aktualny błąd crash data B0051 i reszta błędów historyczna. Możliwe że Tech2 nie może tego skasować? Nie kasują się błędy historyczne ani B0051.
    sk700
    Level 31  
    Coś kojarzę, że te sensory można fejsem wyczyścić tylko przez jakiś okres czasu po wystrzale, później sterownik się blokuje i zostaje tylko wymiana albo programator. Mógłby ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć? Jaki czas minął od wystrzału poduszek?
    Pozdrawiam
    złowrogi_boncur
    Level 27  
    Bez wyjęcia sterownika i wywalenia crasha na stole się nie obejdzie. Możesz wymienić sterownik i też będzie dobrze.
    kubas10
    Level 25  
    sk700 wrote:
    Jaki czas minął od wystrzału poduszek? Pozdrawiam

Minęło 2,5 miesiąca, jak wchodzę w funkcję programowania to pojawia mi się ostrzeżenie że sterownik zablokowany... nie mogę nawet uaktywnić brzęczyka zapięcia pasów.

Dodano po 1 [minuty]:

złowrogi_boncur wrote:
    Możesz wymienić sterownik i też będzie dobrze.

A jak się ma sensor poduszek do wersji wyposażenia poduszek ? numer GM musi być identyczny ? może być tak że nie będzie widział np. kurtyn ? jak będzie nie ten sensor ?
    złowrogi_boncur
    Level 27  
    Najlepiej żeby wymienić na identyczny, bo jak założysz z innym wyposażeniem to będą inne błędy i będzie trzeba diagnozerem wyłączyć inne funkcje, w renówkach jest fajnie bo clipem można powyłączać wszystko.
    kubas10
    Level 25  
    dzięki za info