Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra III 1.9 cdti szarpie

27 Maj 2016 21:55 2793 8
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie mam nadzieję że pomożecie mi bo już rozkładam ręce, otóż moja astra szarpie mi przy 2000 obrotów, wymieniony egr, kolektor, booster sensor wyczyszczony, co może być przyczyną? Gdzie szukać dalej

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do samochodu, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, rocznik, model oraz skrótowy opis usterki.

• Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 9  
    Witam. Ja bym sprawdził wtryski. Miałem podobny problem i jeden wtrysk przelewał.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    W sobotę jestem umówiony na komputer, to wrzucę parametry,dziś kolejny problem, jadąc obroty spadły na 1200 nie reagował pedałów gazu, samochód nie zgasł. Po wypedalowaniu mam takie błędy 112052,112252,136416
  • Poziom 2  
    Wiam,

Udało ci sie namierzyc przyczyny szarpania ? W mojej astrze rowniez mam taki problem. Fitry oleje itp wymienione niedawno, komputer nie pokazal nic.
  • Poziom 2  
    W serwisie oczywiście gówno się znają obstawili na 100 % boster sensor oczywiście był dobry , zaślepiłem egr śmiga jak trzeba
  • Poziom 2  
    Dla pewnosci sie zapytam. To szarpanie, braki mocy dzialy sie okolo 2000 obrotow ?
  • Poziom 2  
    tak dokładnie

Dodano po 5 [minuty]:

mechanik na próbę zaślepił mi egr blaszką z puszki od piwa żeby zobaczyć czy szarpanie ustąpi, samochód przestał szarpać, zakupiłem na allegro oryginalną blaszkę i mi zamontował
  • Poziom 2  
    Udało mi się naprawić ustrkę. Zaslepienie EGR nie pomogło. Na dobra sprawę miałem w 100% sprawne auto. 2,5 roku temu kiedy robiłem dwumas fachowcy olali sprawe i połozyli mi luzem instalacje elektryczną i kiedy wrzucalem 2 bieg a bylo to okolo 2000 oborotw :) pret ktory wlacz 2 bieg wbijal sie w caly pek kabli i dawal zwarcie ktroe odcinala mi przepustnice ... po ulozeniu kabli w prawidlowe miejsce mam po problemie.

Kody bledow jakie mialemto:
    P1125-21 - sygnal zwrotny przepustnicy po za zasiegiem
    P0638-02 - elektorniczne sterowanie przepustnicy - niskie napiecie

a to wszystko sie dzialo kiedy wrzucalem bieg 2.....