Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner DVB-T LTC HD306 - Brak sygnału,opóźnienie głosu w stosunku do obrazu

27 Maj 2016 23:21 2058 7
  • Poziom 13  
    Witam.Jestem stałym bywalcem Elektrody ale na forum piszę pierwszy raz ponieważ mam problem.Posiadam w/w tuner.Od pewnego czasu mam z nim problem,mianowicie (na początku rzadko się zdarzało,teraz coraz częściej) tuner pokazuje napis "brak sygnału" chociaż antena jest podłączona i sprawna,czasami głos jest opóźniony w stosunku do obrazu conajmiej kilka sekund,na obrazie pojawiają się kwadraciki jakby to były puzzle,również "zamarza" a po kilku sekundach przyspiesza jak przy szybkim przewijaniu kasety video.Zdarza się też choć rzadko,że nie reaguje na pilota.I moje pytanie jest takie:czy to może być wina softu czy coś innego?Jezeli wina softu,to jak go zmienic i skąd go wziąść?Szukałem w internecie odpowiedzi na moje pytanie ale niestety nigdzie nie znalazłem :(
    Dziękuję za każdą pomoc.
  • Poziom 13  
    A więc tak to wygląda.Włączam tuner,wchodzę do menu,wybieram wyszukiwanie kanałów.Znajduje mi ponad 100 kanałów tv i ok 50 kanałów radiowych.Trwa to mniejwięcej 10min.Po zapisaniu sprawdzam jakie kanały znalazł i okazuje się,że jest tylko 30 pare stacji tv (polskie i czeskie)a radiowe odbiera tylko czeskie z 10 stacji a polskie wszystkie zniknęły choć mam w dekoderze ustawione na kraj polski.Po zmianie na inny kraj znajduje mi tylko czeskie programy plus parę polskich.Dodam,że pod tą samą antene podłączyłem telewizor z wbudowanym tunerem i ten telewizor odbiera normalnie bez żadnych kwadracików na obrazie czy przesunięć głos-obraz.Nie wiem czy dobrze odp na pytanie,bo zrozumiałem je dwuznacznie.
    Instalacja antenowa wygląda tak:Na strychu mam antenę kierunkową razem ze wzmacniaczem(bez niego tuner nie widzi żadnuch stacji) i pociągnięty kabel do tunera składający się z dwóch kabli (jeden był krótki) i na końcu podłączony do zasilacza.
  • Poziom 43  
    fajrant06 napisał:
    A więc tak to wygląda.Włączam tuner,wchodzę do menu,wybieram wyszukiwanie kanałów.Znajduje mi ponad 100 kanałów tv i ok 50 kanałów radiowych.Trwa to mniejwięcej 10min.Po zapisaniu sprawdzam jakie kanały znalazł i okazuje się,że jest tylko 30 pare stacji tv (polskie i czeskie)a radiowe odbiera tylko czeskie z 10 stacji a polskie wszystkie zniknęły choć mam w dekoderze ustawione na kraj polski.Po zmianie na inny kraj znajduje mi tylko czeskie programy plus parę polskich.Dodam,że pod tą samą antene podłączyłem telewizor z wbudowanym tunerem i ten telewizor odbiera normalnie bez żadnych kwadracików na obrazie czy przesunięć głos-obraz.Nie wiem czy dobrze odp na pytanie,bo zrozumiałem je dwuznacznie.
    Instalacja antenowa wygląda tak:Na strychu mam antenę kierunkową razem ze wzmacniaczem(bez niego tuner nie widzi żadnuch stacji) i pociągnięty kabel do tunera składający się z dwóch kabli (jeden był krótki) i na końcu podłączony do zasilacza.

Zrób ustawienia fabryczne, LCN wyłącz , sortowanie jak nie można wyłączyć to zmień na ONID, i zamiast automatycznego szukania przeszukaj ręcznie te kanały, które są u ciebie dostępne albo tylko przeszukaj te, które mają wystarczający poziom sygnału i jakości( polskie powinny być przynajmniej 24) i będzie OK.
    Co się tyczy pilota to może jest już zabrudzony, zatłuszczony wewnątrz od trzymania w rekach. Piloty w sprzętach, które mają procesor ALi 3801, 3602,3606
    tak dziwacznie , z opóźnieniem, kilkakrotnie, itp. reagują na przyciśnięcie klawisza pilota i jedynie przyciskać krótko.
  • Poziom 13  
    Ustawienia fabryczne już robiłem,kombinowałem na wszystkie możliwe sposoby z ustawieniami i niestety to nie dało żadnego skutku.Problemy ciągle są te same.A co do pilota to możliwe że może być przybrudzony.

• Poziom 43  
    Jaką masz odległość do nadajnika? Powodem takiego zachowania może być przesterowanie sygnału na wejściu z powodu użycia wzmacniacza antenowego.
  • Poziom 43  
    fajrant06 napisał:
    Ustawienia fabryczne już robiłem,kombinowałem na wszystkie możliwe sposoby z ustawieniami i niestety to nie dało żadnego skutku.Problemy ciągle są te same.A co do pilota to możliwe że może być przybrudzony.

Gdybyś robił jak napisałem to nie miałbyś jakichś czeskich itd. Mają być wyszukane kanały dostępne u ciebie i nic więcej.
    To nie ma być kombinacja a świadome działenie.
  • Poziom 13  
    Problem rozwiązałem.Okazało się że po kilkukrotnym resetowaniu tuner załapał w końcu i przywrócił ustawienia fabryczne.Dziękuję wszystkim za pomoc.Temat zamykam.