Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ratinal cpc 101 - blokada sinika M1

28 Maj 2016 08:12 6969 14
  • Poziom 5  
    Witam. proszę o pomoc. Mój piec to Rational CPC 1o1 380v.typ 75-04080 seria E11C9706 symbol 0115100.01 z roku 1999. Silnik M1 wentylatora komory po pewnym czasie pracy-nie może wystartować.Jak uderzę pięścią w okolicach panela-zaskoczy i pracuję znowu przez jakiś czas. Wymieniłem wszystkie styczniki na nowe a problem został. Piecyk nie wyświetla żadnych błędów.Z programu testującego silnik można uruchomić na wszystkich prędkościach.Co powinienem jeszcze sprawdzić? Czy ma to związek z pomiarem i regulacją wilgotności oraz ciśnieniem P1?
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Miałem piec z podobnym objawem- silnik czasem nie startował w jedną stronę, w drugą pracował poprawnie.
    Winny był przekaźnik na płycie elektronicznej( tej podwójnej wewnątrz pieca) odpowiedzialny za załączenie stycznika. Po przelutowaniu przekaźnika problem znikł.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 5  
    Muszę dostać się do tego przekaźnika aby zobaczyć jego dane techniczne, ponieważ nie wiem jaki to jest. Podejrzewam, że 12vDC. Dziękuje za cenną wskazówkę.
  • Poziom 5  
    Przejrzałem wszystkie przekaźniki.To japońskie 12vdc. Symulowałem każdy z osobna przykładają napięcie. Wszystko jest dobrze-każdy przekazuje ciągłość na NC i NO. Punkty lutownicze oraz ścieżki wyglądają b. dobrze.Złożyłem i znowu się zawiesza. Co jest nie tak?
  • Pomocny post
    Specjalista - Urządzenia Przemysłowe
    wymieniłeś styczniki, czy zwróciłeś uwagę na dodatkowe styki na stycznikach. Posiadają z góry taką małą płytkę plastikową, czy są na miejscu i dobrze osadzone, jeśli ich nie ma, lub odstają, nie załączą.
    Styczniki K2, K2.1,K2.2,K2.3. te od silnika, wtyk X4 z płyty głównej. "Uderzasz w panel i zaczyna działać" sprawdź wiązkę i wtyk z przyłącza X4. Przekaźniki na płycie już sprawdziłeś. Jeśli i w tym obszarze jest ok. sprawdź czujnik ciśnienia do regulacji wilgotności P1 i czystość rurek, jest powiązany z sensorem hall-a S5 (pospolicie-hallotron) silnika (in. out. ze styku X9 płyty głównej), odpowiadają między innymi za regulację obrotów wentylatora.
  • Poziom 5  
    Wymienione styczniki są fabrycznie nowe. Przed montażem sprawdziłem podając napięcie oraz ciągłość styków roboczych i pomocniczych-OK. Wiązki i przyłącza przy składaniu elektroniki dokładnie osadzałem w gniazdach-są OK. Natomiast nie zabrałem się za układ wilgotności i hallotron. Bardzo dziękuję za wskazówki. Niebawem się odezwę.
  • Poziom 13  
    Spróbował bym wymienić przewody płyta sterująca-cewki styczników. Jeżeli przy wstrząsie piec rusza to może któryś przewód jest przełamany?
  • Poziom 5  
    Sprawdzę ciągłość przewodów z X4 oraz X5. Czekam na dostawę P1 i kompletnego zaworu wilgotności. Poprzedni ma uszkodzony mechanizm zębatkowy i jest zapieczony. Wymienię i zobaczymy. Serdeczne dzięki za podpowiedz. Odezwę się jak tylko skończę.
  • Poziom 5  
    Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak dokładnie przeprowadzić kalibrację wilgotności w moim piecyku zgodnie z punktem h programu serwisowego i diagnostycznego. Co należy dokładnie zrobić i ustawić aby było OK.
    Nie wiem jakie jest oprogramowanie piecyka ,ponieważ jest "wiekowy" i wszystkie tabliczki są mało czytelne. Na schemacie nie mogę się doczytać. Z góry bardzo dziękuję.
  • Pomocny post
    Specjalista - Urządzenia Przemysłowe
    Ratinal cpc 101 - blokada sinika M1

Włącz piec
    drzwi otwarte
    Wybierz dowolny tryb B lub C
    naciśnij jednocześnie 1,3 i 4 aż pokaże się w okienku 4 wersja oprogramowania pieca
    centralnym pokrętłem przejdź do pozycji 38 x-kalibracja. Kalibruj naciskając jednocześnie 1 i 5 następnie zamyknij drzwi.
    W wersji oprogramowania XS4… piec powinien być poniżej 40 st.C(skoro jest wiekowy, pewnie posiadasz tę wersję), w wersji oprogramowania XS5… powyżej 105 st. C
  • Poziom 5  
    SERDECZNE DZIĘKI. Biorę się za robotę.
  • Poziom 8  
    Udało sie usunać usterke i wykonać kalibracje bojlera ?
    Posiada ktoś może opis który program diagnostyczny do czego słuzy ? Z góry dzieki
  • Poziom 5  
    Kalibracja udana. Można regulować % wilgotności w komorze. Silnik się nie zawiesza. Piecyk pracuje bez zastrzeżeń. Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc.
  • Poziom 8  
    Bardzo prosze o informacje jak wykonał Pan kalibracje ?
  • Poziom 5  
    W piecyku wymieniłem wszystkie części układu wilgotności włącznie z halotronem. Kalibrację przeprowadziłem tak jak mi podpowiedział Pan dedek57 . Piecyk musiałem rozgrzać powyżej 105 st.C. Teraz jak nacisnę przycisk A to pokrętłem mogę ustawić % wilgotności w komorze. Piecyk pilnuje tej wartości otwierając lub zamykają przepustnicę komory. Przepustnicę z silniczkiem też wymieniłem ponieważ były zapieczone.