Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook ZBI 073 IT2 - wymiana prowadnicy linki zawiasu - jak rozebrać?

28 Maj 2016 14:32 4995 6
 • Poziom 2  
  Pękł plastik lewej prowadnicy linki zawiasu, po której ślizga się sznurek łączący się potem ze sprężyną. Czy ktoś się orientuje jak tam się dostać? Zdjąłem blachy boczne, widzę ten element, widzę że ma dwie śruby - do jednej jest dojście od zewnątrz, ale druga jest zakryta przez plastik związany z postawą całej zmywarki.

  Mastercook ZBI 073 IT2 - wymiana prowadnicy linki zawiasu - jak rozebrać?


  Nie wiem jak to rozebrać. Ktoś pomoże?
 • Poziom 2  
  Dobra, zero odpowiedzi - to chyba świadczy jaki szajs kupiłem 6 lat temu ;).

  Poradziłem sobie, więc niech zostanie dla potomnych: plastik po odkręceniu śrub bocznych da się wypchnąć od środka. Wówczas odsłonięte zostają śruby mocujące prowadnice. Po odkręceniu prowadnicę trzeba było odgiąć śrubokrętem żeby zeszła z takiego odstającego "ząbka" w metalowym wsporniku całej konstrukcji.

  Ale...

  Po wymianie linek i prowadnicy drzwiczki się nie domykają. Linki włożone są dobrze, tj. na rolkach. Zamek wygląda na sprawny, kiedy go sprawdzam śrubokrętem zaskakuje i odskakuje. Ale drzwi nie trzyma, coś w ogóle lekko odbija drzwi na ok 5mm przed całkowitym domknięciem - uszczelki? Czy coś się pokrzywiło w zawiasach?
 • Poziom 14  
  Nie napisałeś , że pękła linka. Plastik który wymieniasz raczej sam od siebie nie pękł. Podejrzewam, że w momencie zerwania linki sprężyna uderzyła w plastik i go uszkodziła. Przy całym tym zdarzeniu drzwi opadły z impetem w dół. Efekt jest taki, że masz wykrzywione drzwi lub zawiasy. Czeka Cię rozbiórka drzwi i prostowanie tych elementów ( jak się da ) lub wymiana zawiasów na nowe.
 • Poziom 2  
  Drzwi nie opadły z impetem, linka pekła przy podnoszeniu drzwi (tzn. pewnie w prowadnicy już pekła a jak drzwi ruszyły to linka wyskoczyła z prowadnicy i sprężyna huknęła w plastik).

  W ogóle pominąłem fakt, że przed awarią bywało, że zmywarka się otwierała podczas pracy, zjawisko to nasiliło się przed pęknięciem linki.

  Teraz jestem po wymianie zamka - jest nieco lepiej, ale mam wrażenie, jakby zamek nie zaskakiwał na 100%. Raz już zmywarka się otworzyła podczas pracy. Przy domykaniu odczuwalny jest lekki opór.

  Przyjrzę się jeszcze raz drzwiom, bo coś jest na rzeczy - wyglądają na proste, ale opuszczają się teraz niżej niż przedtem.
 • Poziom 1  
  Miałem identyczny problem, który też wystąpił po dokładnie 6 latach. Podobnie jak u Ciebie po wymianie prowadnic i linek drzwi się nie domykały, ale u mnie okazało się, że drzwi były lekko odgięte, trochę popukałem i problem ustąpił.

  Inny problem u mnie występuje po wymianie - dwa razy poszła mi już prawa linka zawiasu, czyli de facto ta, która urwała się na samym początku. W efekcie sprężyna rozwaliła lewą prowadnicę. Masakra. Co prawda wykorzystałem dwa różne zamienniki, jeden chudszy, drugi grubszy, ale kilka dni to chyba zdecydowanie za szybko w obu przypadkach. Nie mam pojęcia czy coś źle zamontowałem, spróbuje jeszcze oryginalne linki, ale wygląda jakby przy otwieraniu/zamykaniu przecierała się ta linka. Jakieś pomysły, bo już mi ręce opadają ?
 • Poziom 14  
  Coś musi przecierać linkę. Sprawdź dokładnie prowadnik i elementy gdzie dotyka się linka. Może obudowa ma z nią styk.
 • Poziom 9  
  Witam.
  Czy Kolega pamięta jak należy prawidłowo założyć te linki na drzwi? Tam są takie dwa wystające bolce, ale zaczep jest tylko jeden na drzwiach. Nie chcę źle zamontować żeby się coś nie urwało :)
  Pozdrawiam
  Wojtek