Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris 1.0 2001 - Yaris stuka na luzie

29 May 2016 01:17 2112 8
  • Level 5  
    Kupiłam Toyotę Yaris podstawową biedną wersję 1.0 z 2001 r. Dziś zauważyłam, że pozostawiajäc go na luzie słychać delikatne stuki spod maski (w aucie delikatnie to słychać, na zewnątrz trochę głośniej, idzie zauważyć że Cię nie tak). Obroty są ok, nic nie drga. We wtorek chcę iść pod komputer ale może juz teraz ktoś mi może wyjaśnić co mnie być może będzie czekać?
  • Level 25  
    Sprzęgło lub skrzynia biegów. Pod komputerem nic nie zobaczysz, trzeba rozebrać pół samochodu.
  • Level 5  
    Dziś rano odpalając w garażu nie było słychać nic. Po przejechaniu gdzieś 10 km na luzie znowu zaczął cicho klekotać. Co do biegów to po wrzuceniu trójki za każdym razem było słychać jakby świst podczas jazdy (po wrzuceniu czwórki juz nic) .

Orientuje się ktoś ile taka reperacja skrzyni może wynieść? Pod komputer pojadę dopiero jutro bo dziś się chcąc nie chcąc nigdzie nie dostanę
  • Helpful post
    Level 32  
    Może naprawa skrzyni nie będzie konieczna. Winę może mieć zużyte sprzęgło lub łożysko wyciskowe.A olej w skrzyni jest?
  • Level 5  
    Teraz zauważyłam że na betonie po jakimś czasie postoju pozostają małe plamy oleju (teraz jest ciut mniej niż połowa miarki), podejrzewam ze to jakaś uszczelka może poszła bo miałam podobną sytuację w poprzednim aucie. Ale to chyba kolejny problem w ogóle nie powiązany z poprzednim.

Jutro pojadę do mechanika i sprawdzę czy to może darfur5 coś z tego co wypisujesz, choć nie zauważyłam problemów większych ze sprzęgłem. Choć z drugiej strony trochę mnie to zastanawia ponieważ dziwne jest to że po jego wciśnięciu klekotanie ustaje jakby czegoś tam brakowało na luzie bez niego..
  • Level 32  
    To co sprawdziłaś to olej w silniku.Skrzynia biegów niema takiej miarki , trzeba niestety wejść pod auto żeby to sprawdzić.
  • Level 5  
    Jutro pojadę sprawdzić co i jak, bo ze mnie taki mechanik jak... i nawet wulkanu w garażu nie mam :D dzięki za pomoc, zobaczymy co jutro wyśpiewa w warsztacie
  • Level 30  
    Pewnie olej wycieka uszczelniaczem półosi.