Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza 1.6 2000r - duży ubytek oleju.

29 Maj 2016 11:03 999 5
  • Poziom 2  
    Witam. Jak w temacie, od kilku miesięcy jestem posiadaczem Seata. Od kiedy go kupiłem były małe problemy, mianowicie obroty falowały, potrafił zgasnąć. Błąd, uszkodzona przepustnica. Kupiłem używaną i auto straciło na mocy, ale już nie faluje, teraz wyswietla błąd 516 włącznik biegu jałowego. Teraz jest poważniejszy problem, ubytek oleju w silniku. Dodam był teraz serwisowany, wymiana uszczelki pod głowicą, rozrząd, wymiana oleju i filtry. Dodam, uszczelkę wymieniałem bo ubywało płynu w chłodnicy, takie były objawy. Rozmawiałem z kilkoma mechanikami i nie wiedzieli co może być. Jeden dodał że przez za bogatą mieszankę wypłukuje olej co się osadza podczas smarowania, a potem spala, co widać po dodaniu gazu i tu też błąd, uszkodzona sonda. Czy ktoś miał podobny problem.
  • Poziom 15  
    Kolego silnik prosty w budowie, ale potrafi płatać figle. Ktoś zchrzanił robotę przy głowicy, albo ty chciałeś najtaniej i jest efekt, że pije olej. Oddaj auto w ręce solidnego mechanika, a nie wymieniacza części i zobaczysz, że auto odżyje, ale nic za darmo.
  • Poziom 31  
    Trzyczęściowe pierścienie zgarniajace zakończyły żywot. Rozbierać, wymienić i jeździć - o ile cylindry sie nadają.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Mieszanka nie ma nic do oleju.
    Olej może przelecieć pierścieniami lub prowadnicami.
    Miałeś głowicę na wierzchu to trzeba było sprawdzić stan prowadnic, wymienić uszczelniacze.
  • Poziom 2  
    tak wiem było wszystko na wierzchu,ale mnie nie było w tym czasie przy całym zdarzeniu. byłem na wczasach i teraz mam drogie wczasy i drogie skutki mechanika,a mowiłem ze bierze olej to myslałem ze sprawdzi wszystko co by trza było.tylko mi powiedział ze glowica szczelna i jak na 260tys to dobre ma cisnienie na garkach.wiec teraz czeka mnie powarzna decyzja co dalej.dzieki za zainteresowanie tematem.pozdrawiam
  • Poziom 2  
    temat zamknięty zapieczone pierścienie,wymieniłem na nowe problem zniknął.poz